Šiandien Saulėtekio slėnyje Vilniuje atidarytas VGTU Civilinės inžinerijos mokslo centras. Sparčiai Vilniaus Gedimino technikos universiteto kuriamas Civilinės inžinerijos mokslo centras – vienas iš keturiolikos ES struktūrinių fondų lėšomis finansuojamų projektų, veiksiančių integruotuose mokslo, studijų ir verslo slėniuose, sakoma Švietimo ir mokslo ministerijos pranešime.
Skelbiama, kad unikali tarp Baltijos šalių Civilinės inžinerijos mokslo centre koncentruojama įranga leis atlikti aukščiausios klasės mokslinius tyrimus ir diegti inovatyvius civilinės inžinerijos sprendimus – kurti ir bandyti naujas, modernias ilgalaikes ir ekologiškas statybines medžiagas, konstrukcijas ir technologijas.
Centre veiks aštuonios laboratorijos, vykdysiančios statybinių konstrukcijų ir medžiagų, pastatų energetinio ir mikroklimato sistemų, kelių ir aplinkos technologijų, geodezijos, geotechninių lauko eksperimentų bei gruntų savybių tyrimus.
Centre sukurtai mokslinių tyrimų infrastruktūrai bus taikomos „atviros prieigos“ taisyklės. Čia galės dirbti ne tik VGTU mokslininkai, bet ir specialistai iš kitų universitetų, mokslinių tyrimų institutų, taip pat iš kitų šalių atvykę mokslininkai, aukštos kvalifikacijos tyrėjai, dirbantys versle.
Civilinės inžinerijos mokslo centrui kurti iš viso skiriama 18,9 mln. litų: 16,065 mln. litų iš ES struktūrinių fondų, 2,835 mln. litų – iš Lietuvos biudžeto lėšų.
Tikimasi, kad mokslininkų sukurtos ir kartu su verslininkais aktyviai diegiamos į gyvenimą technologijos mažins statybos finansines ir laiko sąnaudas, padidins būsto prieinamumą. Mokslininkai aktyviai ieškos būdų, kaip gerinti gyvenimo kokybę, kuriant naujas šildymo bei vėdinimo sistemas, naujas statybos, aplinkosaugos, geodezijos technologijas, sakoma pranešime.