NASA pakviestų mokslininkų grupė pasiūlė geriausią jų manymu vietą marsaeigiui „Curiosity“ nuleisti, pranešė „Nature News“. Galutinį sprendimą, pasitarusi su savo ekspertais, priims NASA vadovybė.
Šių metų lapkričio mėnesį į Marsą NASA paleis kosminį laivą su 930 kg sveriančiu marsaeigiu „Curiosity“. Šios šešiaratės kosminės transporto priemonės moduliai jau gabenami į NASA kosmodromą Floridoje, sakoma pranešime. Ši misija į Marsą JAV biudžetui kainuos 2,5 mlrd. dolerių, todėl optimalios šio marsaeigio nuleidimo vietos parinkimas yra labai svarbus. Tuo labiau, kad pirmą kartą marsaeigis ant Marso paviršiaus bus nuleistas naudojant ne pripučiamus amortizatorius, o specialią nusileidimo platformą su raketiniais varikliais ir „Curiosity“ laikančiais lynais.
Dėl „Curiosity“ nusileidimo vietos jau seniai ietis kryžiuoja NASA minerologai ir sedimentologai, tai yra, mineralų ir nuosėdų specialistai, sakoma pranešime. Šiuo metu NASA pakviesti ekspertai pirmenybę teikia sedimentologų parinktam Geilo (Gale) krateriui, maždaug 150 km skersmens planetos paviršiaus dariniui Marso Eliziejaus plokštikalnyje. Tarp kitų trijų atsarginių nusileidimo vietų dvi taip pat yra netoli meteoritų paliktų kraterių. Galutinį sprendimą dėl baigiamojo „Curiosity“ kelionės taško priims NASA mokslo misijų vadovas Edwardas Weileris.
Jei viskas klostysis sėkmingai, „Curiosity“ Marso paviršių pasieks 2012 m. rugpjūtį. Pagal šios misijos planą jis turėtų darbuotis vienerius Marso metus, tai yra, 687 Žemės dienas.