Birželio 8–10 d. vykusioje Lietuvos kabelinių televizijų asociacijos (LKTA) konferencijoje priimta vieša rezoliucija, kuria LKTA ir kiti Lietuvos retransliuotojai kviečia LR Seimą, Vyriausybę bei atsakingas institucijas naujai diskusijai ir prašo atkreipti dėmesį į taip ir neišspręstas retransliavimo, transliavimo, interneto bei kitų elektroninių ryšių paslaugų teikimo problemas.
Kabelinės televizijos sieks, kad kabelinių televizijų žiūrovai nebūtų diskriminuojami, t. y. kad jie galėtų ir toliau nemokamai matyti Lietuvos komercinių transliuotojų nekoduotas antžeminės televizijos programas taip pat, kaip ir antžeminės televizijos antenomis individualiai ar kolektyviai šias programas priimantys gyventojai, teigiama rezoliucijoje.
LKTA nariai rezoliucijoje įsipareigoja ir po analoginės antžeminės televizijos išjungimo (2012 m. spalio 29 d.) tęsti TV programų retransliavimą kabeliniuose tinkluose ir analoginiu būdu, kol tik to reikės jų paslaugų vartotojams, turintiems seno modelio televizorius arba keletą televizorių ir norinčių stebėti juose ne tik skaitmeninės, bet analoginės TV programas. Taip bus užtikrinta, kad kabelinių TV klientams analoginės antžeminės televizijos išjungimas netaps priverstiniais nuostoliais – abonentai galės patys pasirinkti, kada pereiti prie skaitmeninės kabelinės televizijos.
Rezoliucijoje teigiama, kad interneto reguliavimas šalyje nuo siekių stiprinti kontrolę turėtų pereiti prie naujoviškų, informacinių ryšių paslaugų technologijomis paremtų, paslaugų skatinimo ir adekvačios teisinės aplinkos elektroniniam verslui sukūrimo – tik taip galima paskatinti informacinių ir ryšių technologijų verslo plėtrą ir sėkmingą smulkių bei vidutinių įmonių veiklą bei demonopolizuoti šią rinką.
LKTA kviečia valdžios institucijas dialogui įgyvendinant rezoliucijoje pateiktus pasiūlymus bei informuojant apie tai visuomenę. LR Vyriausybės prašoma iki š. m. rugsėjo 10 d. surengti susitikimą su LKTA ir kitų Lietuvos retransliuotojų atstovais ir numatyti konkrečias priemones pateiktiems pasiūlymams įgyvendinti.