Ignalinos atominės elektrinės (IAE) senbuviai nepatenkinti vis gausėjančia naujokų armija, kuriai mokami atlyginimai siekia dešimtis ar net šimtus tūkstančių litų. Ilgamečiai darbuotojai kreipėsi į Europos Komisiją su prašymu padidinti algas ir jiems, pirmadienį rašo „Lietuvos rytas“.
Po to, kai IAE pradėjo vadovauti Žilvinas Jurkšus, per mėnesį į elektrinę priimti dirbti aštuoni nauji žmonės. Kai kurie – be jokių konkursų. Be to, nė vienas naujokas nėra susijęs su branduoline energetika.
Uždarytai ir nebeveikiančiai elektrinei staiga prireikė kopijavimo mašinų operatorės, personalo bylų tvarkytojos, naujos mokymo centro vadovės, vadovo patarėjo, skyrių viršininkų, sandėlio vedėjo ir kitų darbuotojų.
Vienu iš Ž. Jurkšaus patarėjų tapo Aidas Šuopys. Jis pernai keturis mėnesius vadovavo didelių finansinių problemų turinčiai bendrovei „Ranga IV”, kuri statė branduolinių atliekų saugyklą.
Neoficialiomis „Lietuvos ryto“ žiniomis, A.Šuopys į elektrinę pateko energetikos ministro Arvydo Sekmoko iniciatyva. Ž.J urkšaus patarėjas gauna apie 10 tūkstančių litų mėnesinę algą. Jei vadovybę tenkins rezultatai, alga kils.
Prieš du mėnesius IAE personalo vadove tapusi Silvija Petrošiūtė-Gailiuvienė taip pat yra dirbusi bendrovėje „Ranga IV“. Jai paskirtas 16 tūkstančių litų mėnesinis atlyginimas.
Elektrinės atstovė Daiva Rimašauskaitė „Lietuvos rytui” paaiškino, kad pagal galiojančią kolektyvinę sutartį direkcijų direktoriams ir patarėjams atlyginimus nustato pats elektrinės vadovas.
Kiek padirbę kiti naujokai palieka elektrinę. Tačiau jie dėl to nelieja ašarų, nes gauna didžiules, kartais net šimtatūkstantines kompensacijos. Vos 15 mėnesių IAE teišdirbęs buvęs finansų direktorius Vygintas Leipus gavo apie 100 tūkstančių litų išeitinę kompensaciją iš IAE uždarymo fondo. Šįmet iš jo buvo skirta 27,6 mln. litų.
Pasipiktinę tokia situacija elektrinės senbuviai pradėjo maištauti. Neseniai jie įsiveržė į naujojo vadovo kabinetą ir pareiškė pasipiktinimą tuo, kas vyksta elektrinėje. IAE profesinė sąjunga kreipėsi į Europos Komisiją. Elektrinės darbuotojams sutiko padėti Europos visuomeninių profesinių sąjungų federacija, įsikūrusi Belgijoje. Jie Europos Komisijos atstovams perdavė Visagino energetikų laišką.