Programišiai įsilaužė į kompanijos „Sony“ sistemą, pavogė daugiau nei milijono jos vartotojų asmeninius duomenis ir paviešino juos internete. Tai jau antras kartas šįmet, kai „Sony“ nukenčia nuo programišių atakų.
Programišių grupuotė, pasivadinusi „LulzSec“, ketvirtadienio vakarą pranešė įsilaužusi į „Sony“ svetaines. Kompanijos duomenų bazėse buvo laikomi „Sony“ konkursuose dalyvavusių vartotojų vardai, gimimo datos, adresai, el. pašto adresai ir slaptažodžiai. Visą šią informaciją programišiai paviešino savo interneto svetainėje, rašo Telegraph.co.uk.
Taip pat jie teigia pasisavinę visą „Sony Pictures“ administratorių informaciją bei jų slaptažodžius, gavę prieigą ir prie muzikos įrašų, tačiau visos informacijos nenukopijavo dėl išteklių stygiaus, todėl internete pateikė tik kelis pavyzdžius. Programišiai teigia, jog visa jų pavogta informacija net nebuvo užkoduota, taigi „tai buvo tik laiko klausimas“, kada kažkas ją pasisavins.
Tiesa, netrukus po paviešinimo svetainė „nulūžo“ – įsilaužėliai savo „Twitter“ sąskaitoje pranešė, jog praėjus vos dviem minutėms po asmeninių duomenų paskelbimo prieš tinklalapį pradėtos galingos DDoS tipo atakos (kuomet į serverį nukreipiamas milžiniškas srautas užklausų). Tačiau „LulzSec“ dėl to pernelyg nepanikuoja, mat asmeniniai vartotojų duomenys yra platinami ir per viešą „torrent“ bylą.
Programišiai teigia, kad šios atakos tikslas buvo parodyti, kaip lengva yra įsilaužti į „Sony“ duomenų bazę ir kokia ji pažeidžiama „paprastoms atakoms“. „Kodėl jūs taip pasitikite kompanija, į kurios sistemas taip lengva įsilaužti?“, – retoriškai klausia „LulzSec“.
Anksčiau ši grupuotė buvo įsilaužusi į JAV televizijos PBS ir „Fox“ svetaines. Kompanija „Sony“ pranešė tirianti incidentą.
Šįmet balandžio pabaigoje programišiai buvo įsilaužę į „Sony PlayStation Network“ žaidimų tinklą ir pavogė daugiau nei 70 mln. vartotojų asmeninius duomenis bei jų kreditinių kortelių informaciją. „Sony“ tik po kelių dienų pranešė apie šią ataką ir paragino vartotojus pasikeisti slaptažodžius bei pasirūpinti banko sąskaitų apsauga.
Po šio incidento „Sony PlayStation Network“ tinklas neveikė daugiau nei mėnesį, dėl to kompanija patyrė daugiau nei 900 mln. svarų (3,5 mlrd. Lt) nuostolių.