Dėl šeštadienį įvykusio sprogimo Kinijoje veikiančioje bendrovės „Foxconn“ gamykloje Chengdu meiste, gali pritrūkti planšetinių kompiuterių „iPad 2“. Dėl sprogimo, per kurį žuvo 3 darbuotojai, o dar 15 žmonių buvo sužeisti, Kinijos pareigūnai vakar pradėjo tyrimą, o gamykla buvo sustabdyta.
Chengdu gamykla, kurioje įvyko sprogimas, yra viena iš dviejų vietų Kinijoje, kur gaminami bendrovės „Apple“ planšetiniai kompiuteriai „iPad 2“. Dėl didelės jų paklausos visame pasaulyje ir taip vos spėjanti patiekti šiuos įrenginius į rinką, „Apple“ artimiausiu metu gali susidurti su papildomais sunkumais.
Jeigu „Foxconn“ gamykla vykstant sprogimo tyrimui bus uždaryta apie kelias savaites, „iPad 2“ gamybos apimtys gali sumenkti 1–2 mln. įrenginių. Per mėnesį „Apple“ parduodavo beveik 2 mln. šių įrenginių pasaulyje ir, kaip minėta, jau iki šiol susidūrė su sunkumais siekdama patenkinti jų paklausą. Pavyzdžiui, didesniuose Europos ar JAV miestuose įsigyti pigesnį „iPad 2“ modelį iš karto sudėtinga, jį reikia užsisakyti ir laukti pristatymo bent keletą dienų.
Sprogimas „Foxconn“ gamykloje išryškino ir kitą problemą. Norėdamos sumažinti gamybos sąnaudas, elektronikos prekes parduodančios bendrovės įrenginių gamybą perkelia į Kiniją, ją dažniausiai sutelkia vienoje vietoje.
Aišku, tokiu būdu maksimaliai sutrumpinama tiekimo grandinė ir dar labiau sumažinamos gamybos sąnaudos. Tačiau jei iškyla nesklandumų gamybos vietoje, sutrinka visa produktų tiekimo grandinė. Gamybos sutelkimo vienoje vietoje pavojus parodė Japonijoje kovo viduryje įvykęs žemės drebėjimas, dėl kurio buvo sutrikdytas daugelio ten veikusių gamyklų darbas. Gamintojai, neturėję gamyklų kitose šalyse, kelias savaites negalėjo vykdyti užsakymų, o kai kurių gamyklų veikla nėra atkurta iki šiol.
Taivaniečių bendrovė „Foxconn“ yra elektroninių produktų gamybos milžinė, dažniausiai vykdanti gerai žinomų pasaulyje bendrovių, tokių kaip „Apple“ ar HP užsakymus. Kinijoje veikiančiose gamyklose „Foxconn“ yra įdarbinusi per milijoną žmonių. Apskritai Kinijos gamyklose pagaminama apie 80–90 proc. visų nešiojamųjų kompiuterių ir apie 50–60 proc. visų mobiliųjų telefonų pasaulyje.