„Google“ valdybos pirmininkas Ericas Schmidtas įspėjo, kad vyriausybių ketinimai priimti įstatymus prieš piratavimą gali tapti „pavojingu precedentu“ dėl žodžio laisvės suvaržymo. JAV šiuo metu diskutuojama dėl Skaitmeninės ekonomikos įstatymo nuostatų, kuriose numatyta blokuoti prisijungimą prie svetainių, siūlančių dalintis nelegaliu turiniu.
Kalbėdamas su žurnalistais Londone vykstančioje „Google“ konferencijoje E. Schmidtas sakė, kad interneto paieškų milžinė bandys pasipriešinti bandymams riboti prisijungimą prie tokių svetainių kaip „The Pirate Bay“, kuriose didžioji dalis turinio yra nelegali ir pažeidžia autorių teises.
Anot jo, jeigu būtų priimtas įstatymas, reikalaujantis domenų vardų sistemoms nepatenkinti tam tikrų užklausų, o jį pasirašytų JAV prezidentas, „Google“ nesiimtų įgyvendinti jo nuostatų. Pasak E. Schmidto, toks įstatymas būtų panašus į Kinijoje egzistuojančią tvarką.
Kinijos vyriausybė blokuoja paiešką internete pagal tam tikrus žodžius, taip pat seka interneto vartotojus pagal jų pasisakymus demokratijos temomis. „Google“, atsisakiusi paklusti tokiai tvarkai, praėjusiais metais pasitraukė iš šios valstybės.
„Jeigu būčiau vyriausybės atstovas, itin atsargiai žiūrėčiau į tokius paprastus sprendimus kompleksinėms problemoms spręsti“, – teigė E. Schmidtas. Jis pridūrė, kad jei JAV ar Jungtinė Karalystė nuspręstų šitaip blokuoti prisijungimą prie nelegalių svetainių, kitos valstybės valdžia, pasinaudojusi šiuo precedentu, galėtų blokuoti prisijungimą prie visų jai neįtikusių svetainių.
Būdų, kaip kovoti su nelegaliu turiniu siūlančiomis keistis svetainėmis ieško JAV ir Jungtinė Karalystė. Abejose šalyse siūloma pradėti techniškai blokuoti prisijungimus prie tokių tinklalapių.
Prancūzijoje antipiratavimo įstatymas, pagal kurį turi būti išjungiamas internetas pirataujantiems vartotojams, buvo priimtas prieš kelis metus. Riboti interneto ryšį pirataujantiems vartotojams buvo įpareigoti interneto paslaugų teikėjai. Tačiau jo taikymas nėra sėkmingas, nes paaiškėjo, kad tam, kad žmogui būtų priverstiniu būdu išjungtas internetas, reikia teismo leidimo, o tai yra sudėtingas ir užtrunkantis procesas.