Sunkios situacijos Fukušimos atominėje jėgainėje taip ir nepavyksta sukontroliuoti, o tai gresia naujais radiacijos nuotėkiais. Japonijos ministrų kabineto generalinis sekretorius Yukiyo Edano patarė po avarinių darbų užbaigimo pilnai sustabdyti visų šešių elektrinės reaktorių darbą. Tuo tarpu rusų ekologai skambina pavojaus varpais ir yra įsitikinę, kad per mėnesį radioaktyviosios dalelės išplis visoje Rusijos Federacijos teritorijoje, o gegužę pasieks Maskvą, praneša Newsru.com.
Įdomu tai, kad Fukušimos antrojoje jėgainėje, kuri yra pastatyta keleto kilometrų atstumu nuo avarinės pirmosios elektrinės, buvo į aplinką išmesti neįprasti dūmai.
Šiuo metu dūmai jau nustojo rūkti. Jie buvo užfiksuoti elektros paskirstymo stotyje. Ekspertai apgailestauja negaunantys pakankamai informacijos iš Japonijos Vyriausybės, kad galėtų visapusiškai įvertinti padėtį ir prognozuoti jos tolesnę eigą.
Todėl jiems belieka tik teikti pasiūlymus. Tarptautinė atominės energijos agentūra (TATENA) neatmeta galimybės, jog gali ne tik išsilydyti aktyvioji avariją patyrusių reaktorių zona, bet ir pažeistas jų korpusas kartu su apsauginėmis gelžbetonio dangomis.
Tokią išvadą ekspertai padarė vertindami duomenis apie vandens atitekėjimą į turbinų sales. Šio vandens radioaktyvumas tūkstančius kartų viršija normą. Apie tai trečiadienį išplatintame pranešime prasitarė ir TATENA atstovai. Patikrinti tokias hipotezes, kol reaktoriai nėra atvėsinti, yra labai sudėtinga.
„Tikėtina, kad aukštas radiacijos lygis, užfiksuotas šiomis dienomis antrajame energijos bloke, kilo dėl turbinų salėje atsiradusio vandens. Šis vanduo tikriausiai kurį laiką buvo sąlytyje su išsilydžiusiais kuro strypais, o po to kažkokiu būdu pateko į salę. Šiuo metu atliekamas incidento tyrimas“, – pareiškė TATENA atstovas Grahamas Andrew.