Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) skelbia konkursą suteikti teisę naudoti suderintų socialinių paslaugų numerį 116000. Asmenys, pageidaujantys įgyti teisę naudoti suderintų socialinių paslaugų numerį 116000, kviečiami iki 2011 m. kovo 21 d. pateikti Ryšių reguliavimo tarnybai konkurso dokumentus. Išsamesnę informaciją galima rasti oficialaus leidinio „Valstybės žinios“ priede „Informaciniai pranešimai“ ir RRT interneto svetainėje.
Europos Komisija 2010 m. pabaigoje paskelbtame komunikate paragino 14 ES valstybių narių, tarp jų ir Lietuvą, imtis veiksmų, kad visoje Europoje kuo greičiau pradėtų veikti karštoji pranešimų apie dingusius vaikus linija 116000. Karštoji linija – tai vienas numeris, skirtas dingusiems vaikams ir jų tėvams, kuriuo galima skambinti ir kreiptis pagalbos visoje ES. Įdiegus bendrą karštosios linijos numerį, į bėdą patekę vaikai ir tėvai žinos, kur kreiptis, ir galės sulaukti pagalbos tiek savo šalyje, tiek užsienyje, pavyzdžiui, per šeimos atostogas.
Kiekvieną dieną visoje Europos Sąjungoje dingsta vaikai. Tačiau į ką dingusio vaiko tėvai turėtų kreiptis pagalbos? Vis daugiau europiečių gyvena, dirba ir keliauja kitose ES šalyse, taigi svarbu, kad galimybės pasinaudoti pagrindinėmis paslaugomis nepriklausytų nuo vietinės informacijos žinojimo. Karštosios pranešimų apie dingusius vaikus linijos jau veikia keliose valstybėse narėse, tačiau telefono numeriai skiriasi.
2007 m. vasario 15 d. Komisija priėmė sprendimą, kuriuo valstybės narės įpareigojamos rezervuoti šešiaženklį telefono ryšio numerių, prasidedančių skaitmenimis 116, intervalą socialinėms paslaugoms Europos Sąjungoje. 116000 buvo pirmasis telefono numeris, kurį visos valstybės narės rezervavo karštajai pranešimų apie dingusius vaikus linijai. Tai buvo viena pirmųjų praktinių priemonių, priimtų pagal Komisijos komunikatą „Dėl ES vaiko teisių strategijos kūrimo“. Principu „tas pats numeris – ta pati paslauga“ siekiama užtikrinti, kad ta pati paslauga būtų siejama su tuo pačiu numeriu visoje Europos Sąjungoje. Esant vienodam karštosios linijos telefono numeriui, į bėdą patekę vaikai ir tėvai galės lengviau gauti pagalbą ne savo valstybėje narėje, pavyzdžiui, jeigu vaikas dingo šeimai atostogaujant.