Plėtojant elektronines paslaugas ir jų prieinamumą, labai svarbu didinti Lietuvos gyventojų kompiuterinį raštingumą. Tai akcentavo vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis, sveikindamas aljanso „Langas į ateitį“ surengtos konferencijos „Lietuvos gyventojų gebėjimai naudotis elektroninėmis paslaugomis: dabartis ir perspektyvos“ rengėjus ir dalyvius.
„Viena, turėti įrankį, kita – mokėti juo naudotis. Būtent čia matau labai svarbų bendromis Vidaus reikalų ministerijos ir aljanso „Langas į ateitį“ pastangomis įkurtų viešųjų interneto prieigos taškų vaidmenį. Jūsų iniciatyva rengti gyventojams mokymus, kaip naudotis elektroninėmis paslaugomis, yra labai sveikintina ir reikalinga“, – sakė ministras.
Vidaus reikalų ministerija (VRM) ir aljansas „Langas į ateitį“ bendradarbiauja nuo 2003 metų kuriant ir plėtojant viešųjų interneto prieigos taškų (VIPT) tinklą. Šiuo metu Lietuvoje yra įsteigta daugiau nei 1000 VIPT, kuriuose šalies gyventojai gali naudotis internetu bei mokytis šias žinias pritaikyti praktiškai. Tai vienas iš būdų, kaip aktyviai plėtoti elektronines viešąsias paslaugas Lietuvoje ir jas populiarinti.
Kad šių paslaugų poreikis auga, rodo ir statistika. Pavyzdžiui, būtent VIPT elektroniniu būdu deklaravusiųjų pajamas skaičius per metus išaugo 5 kartus – nuo 2 tūkstančių 2009-aisiais iki 10 tūkstančių pernai.
Pristatydamas VRM indėlį didinant e. paslaugų prieinamumą, ministras akcentavo asmens tapatybės kortelių (ATK) su integruotais kvalifikuotais sertifikatais, generuojančiais e. parašą, teikiamas galimybes. Per dvejus metus ATK jau yra išduota beveik 538 tūkstančiai, dar didesnį šio funkcionalaus asmens dokumento populiarumo augimą turėtų paskatinti nuo šių metų beveik triskart sumažinta valstybės rinkliava už jo išdavimą.
Ministras taip pat išreiškė viltį, kad VRM ir aljansas „Langas į ateitį“ ateityje įgyvendins dar ne vieną bendrą projektą.