Visų trijų Lietuvos radijo (LR) stočių – Lietuvos radijo, „Klasikos“ ir „Opus 3“ transliuojama programa nuo šiol įamžinama skaitmeniniame archyve, o ateityje ją bus galima rasti virtualioje audiobibliotekoje LRT svetainėje.
Unikalus, daug metų kauptas Lietuvos radijo garso archyvas bus išsaugotas ateities kartoms ir taps atviras visuomenei, praneša LRT. Internetu bus galima rasti bet kurią LR laidą, specialią transliaciją, koncertą ar spektaklį.
Šiuo metu radijo archyvuose saugoma garso medžiaga (apie 40 tūkst. valandų), apimanti laikotarpį nuo 20 amžiaus pradžios iki šių dienų. Tai Lietuvos istorija ir jos kultūrinis paveldas, užfiksuotas garso juostose, plokštelėse ir nušviečiantis prieškario, tarpukario, sovietinio laikotarpio ir dabartinę nepriklausomą Lietuvą. Dabar daugelis saugomų juostų, kuriose sukauptas unikalus garso archyvas, yra ties išnykimo riba. Skirtingų poreikių visuomenei archyvas yra sunkiai pasiekiamas dėl didelės apimties.
Archyvų ir eterio programų skaitmeninimo projektas pradėtas 2010 metų kovą, Lietuvos radijui ir televizijai pasirašius sutartį su Informacinės plėtros komitetu prie LR Vyriausybės ir Centrine projektų valdymo agentūra dėl „Lietuvos radijo virtualios audiobibliotekos sukūrimo“.
Norint išsaugoti sukauptą palikimą ir padaryti jį prieinamą visuomenei, archyvas yra perkeliamas į šiuolaikines laikmenas ir per interneto prieigą taps prieinamas visuomenei. Vartotojai galės lengvai pasiekti Lietuvos radijo sukauptą istorinį, kultūrinį audiopaveldą, naudoti savišvietai, moksliniams ar kūrybiniams, meniniams darbams.
Lėšas projektui „Lietuvos radijo virtualios audiobibliotekos sukūrimas“ skyrė Europos Sąjunga ir Lietuvos Respublika. Projektas turi būti įgyvendintas iki 2012 metų vasario 13 dienos.