Vienas didžiausių JAV mobiliojo ryšio operatorių, bendrovė „Verizon Communications“ neseniai pateikė ieškinį prieš Federalinę ryšių komisiją (angl. „Federal Communications Commission – FCC“) dėl neva neteisėtai priimtų tinklo neutralumo taisyklių. Kaip praneša dienraštis „The Washington Post“, korporacija ieškinyje, pateiktame Jungtinių Valstijų Apeliaciniam Kolumbijos apygardos teismui, teigia, kad FCC neturi reikiamų teisinių įgaliojimų, kurių dėka galėtų reguliuoti ryšio operatorių veiklą savo tinkluose.
„Esame didžiai susirūpinę dėl Federalinės ryšių komisijos, kaip vyriausybei pavaldžios agentūros, bandymo įgyvendinti plataus mąsto reguliavimą, nukreiptą į plačiajuosčius mobiliojo ryšio tinklus, o kartu ir patį internetą“, – minėtam leidiniui sakė Maiklas E. Glouveris (Michael E. Glover), „Verizon“ jaunesnysis viceprezidentas.
Nesutarimai tarp vienos didžiausių JAV telekomunikacijų verslu užsiimančių korporacijų ir ryšių komisijos kilo po to, kai pastaroji bandė priimti naujas tinklo reguliavimo taisykles, kurios ryšio tiekėjams neleistų savo tinkle uždrausti naudoti programinę įrangą, kuri gali konkuruoti su operatoriaus teikiamomis paslaugomis. Pavyzdžiui, tokie rinkos žaidėjai kaip „AT&T“, „Verizon“ bei kiti negalėtų blokuoti įvairių interneto pokalbių programų kaip „Skype“ ar uždrausti naudotis „Hulu“ bei kitomis vaizdo transliavimo internetu paslaugomis. Tokiais draudimais kompanijos yra suinteresuotos, todėl, kad vartotojai turėtų galimybę naudotis tik operatoriaus teikiamomis paslaugomis bei prarastų teisę rinktis.
FCC tuo tarpu yra tvirtai įsitikinusi, kad turi laikytis Telekomunikacijų bei Komunikacijų teisinių aktų, priimtų dar 1996-aisiais metais, kurie įpareigojo komisiją užtikrinti, kad „vartotojai turėtų prieigą prie internetinių balso bei vaizdo perdavimo paslaugų, o taip pat, kad bevieliai mobilieji tinklai būtų naudojami viešajam interesui tenkinti“, – laikraščiui „The Washington Post“ teigė atsakingas komisijos atstovas panoręs išlaikyti konfidencialumą.
Oficialiai komentuoti šį įvykį Federalinė ryšių komisija atsisakė.