Lietuvos vartotojų institutas šią savaitę tęsia atvirų pamokų ciklą, kuriose moksleiviams pasakoja apie galimus pavojus, su kuriais jie gali susidurti socialiniuose tinkluose, pažinčių svetainėse, pramoginio pobūdžio portaluose.
„Pagrindinė tema, kurią akcentuojame – asmeninės informacijos atskleidimo grėsmės internete, nes dažnai ja dalinamės neatsakingai su nepažįstamais asmenimis. Dėl šios priežasties atsiranda pavojų asmens reputacijai, turtui, gyvybei“, – sako Lietuvos vartotojų instituto prezidentė dr. Zita Čeponytė.
Atvirose pamokose yra demonstruojami 5 edukacinio pobūdžio filmukai, kuriuose pristatomos problemos, kurias sukuria internetinė erdvė, jeigu neatsakingai yra pateikiama asmeninė informacija. Šios problemos – tai elektroninis persekiojimas, patyčios, įvairaus pobūdžio nusikaltimai, reputacijos sugadinimas.
Pagrindinis filmuko „Dalintis per daug“ akcentas – asmeninė informacija socialiniuose tinkluose gali būti prieinama ne tik draugams, bet ir nepažįstamiems asmenims. Filmukas „Justas“ pasakoja apie tai, kaip pažinčių svetainėje įsiplieskusi meilė baigiasi buto vagyste. „Papildymas“ akcentuoja, kad piktavaliai prisistatydami draugais gali išvilioti iš vaikų prisijungimo prie svetainių duomenis ir įvykdyti finansinius nusikaltimus. „Žvaigždė“ kalba apie nuotraukų, įkeltų į socialinius tinklus, panaudojimą reklamoje, erotinio ar pornografinio pobūdžio svetainėse. „Darbo pokalbis (garsiau už žodžius)“ pristato asmeninės informacijos (nuotraukų, komentarų) atskleidimo internete neigiamą poveikį galimybėms įsidarbinti.