Kariuomenės specialistai mokosi naudotis vidiniais kompiuterių tinklais, elektroniniu paštu ir serveriais, nes vadovybės nurodymu, jau kuris laikas tarnyboje draudžiama kaišioti USB laikmenas.
Lietuvos Krašto apsaugos struktūrose uždrausta naudotis USB laikmenomis. Kariškiai teigia, kad šitaip kovojama su virusais ir atmeta, kad saugumo priemonės sustiprintos dėl informacijos nutekinimo pavojaus.
Jungtinių Amerikos Valstijų gynybos ministerija dar 2008-aisiais pasiūlė imtis veiksmų dėl USB laikmenomis platinančių kompiuterių virusų, o visai neseniai Pentagonas uždraudė naudoti šias laikmenas dėl pavojaus, jog slapta informacija gali būti nutekinama per skandalingąją, nūnai finansinius sunkumus patiriančią svetainę Wikileaks.org.
Tuo tarpu Krašto apsaugos viceministrė Indrė Pociūtė-Levickienė portalui balsas.lt teigė, kad slaptos informacijos apsaugojimui naudojamos kitokios efektyvios priemonės, o dabartiniai apribojimai, esą, nukreipti būtent prieš USB laikmenomis plintančius virusus.
Ryšių ir informacinių sistemų tarnybos prie Krašto apsaugos ministerijos direktoriaus pavaduotojas Vytautas Butrimas, savo ruožtu, patikino, kad Vakaruose seniai nustatyta rizika per USB laikmenas plisti virusams.
„Nors buvau iš tų žmonių, kurie turi po 2–3 USB laikmenas kišenėse, bet po šito sprendimo mano darbas visiškai nebuvo sutrukdytas – galiu laisvai dirbti per tinklą, gauti ir išsiųsti failus bei dalintis“, – aiškino specialistas.
„Man nereikia tų USB! Čia gal namų reikalams daugiau reikalinga, bet mūsų sistemoje tai nėra toks didžiulis dalykas, kurio neturint, būtų tragedija“, – tvirtino V. Butrimas.
Kariškiai, savo ruožtu, nekomentavo, ar per nešiojamas USB laikmenas krašto apsaugos sistemos darbuotojai gali paskleisti informaciją, tačiau nurodė, kad kitokiomis laikmenomis, kaip, pavyzdžiui – kompaktiniai diskai, naudotis neuždrausta.
Kariuomenės specialistai įspėja, kad visame pasaulyje per USB atmintukus pavojingai plinta virusai, todėl pataria saugotis ir civiliams naudotojams.