San Francisko (JAV) apeliacinis teismas antradienį išklausė trijų buvusių Harvardo universiteto studentų – brolių Camerono ir Tylerio Winklevossų bei Divya Narendros – prašymą atnaujinti bylą dėl „Facebook“ idėjos pasisavinimo, kuriuo kaltinamas socialinio tinklo vadovas Markas Zuckerbergas.
Nors trys minėti asmenys dar 2008 m. buvo susitarę su M. Zuckerbergu ir gavo 65 mln. JAV dolerių (173 mln. Lt) kompensaciją, teismo prašoma atnaujinti bylą, kadangi tuometinė išmoka neatitinka „Facebook“ vertės, o broliai Winklevossai ir D. Narendra dėl to neteko milijonų, praneša BBC.
Sprendimą dėl bylos atnaujinimo apeliacinis teismas priims iki balandžio mėnesio. „Facebook“ teigimu, didesnių pinigų prašymas nėra pagrįstas.
Ieškovai taip pat siekia pripažinimo, kad M. Zuckerbergas, Harvarde jiems padėjęs plėtoti projektą, vėliau pavogė idėją ir sukūrė per 500 mln. vartotojų turintį ir neseniai apie 50 mlrd. JAV dolerių (133 mlrd. Lt) įvertintą populiariausią pasaulio socialinį tinklą.
2008 m. šalių susitarimu bylą nutraukus, „Facebook“ trims vyrams išmokėjo kompensaciją, tačiau M. Zuckerbergas nepripažino pavogęs socialinio tinklo idėjos. Dabar broliai Winklevossai ir D. Narendra gali siekti 4–10 kartų didesnės kompensacijos, tačiau apie tikslesnius skaičius kol kas neužsimenama.
Jau skelbta, kad per pirmus 9 praėjusių metų mėnesius „Facebook“ uždirbo 355 mln. JAV dolerių (942,54 mln. Lt) grynojo pelno ir gavo 1,2 mlrd. JAV dolerių (3,19 mlrd. Lt) pajamų, tai rodo į bendrovę neseniai investavusio „Goldman Sachs“ banko klientams atsiųsti duomenys.