Neseniai Prancūzijoje sukurta „interneto policija“ pradėjo siųsti elektroninius laiškus su įspėjimais dėl galimų baudų už nelegalių failų atsisiuntimą.
Tai daroma pagal 2009 metų rugsėjį priimtą įstatymą. Jis įsigaliojo šių metų spalį.
Prancūzija pirmoji pasaulyje pradėjo taip kovoti su piratais. Vėliau panašus įstatymas buvo priimtas Didžiojoje Britanijoje. JAV Senatas netrukus pasiūlys įstatymą, leisiantį kurti pažeidėjų „juodąjį sąrašą“, kuriems bus draudžiama prieiga prie interneto.
Siunčiami elektroniniai laiškai prasideda tokiu tekstu: „Dėmesio, jūsų interneto adresas buvo naudotas tikslais, dėl kurių pagal galiojantį įstatymą yra baudžiama“. Už antrą pažeidimą be elektroninio įspėjimo, bus nusiųstas ir paprastas laiškas. Trečią kartą pažeidėjas kviečiamas į teismą, kur jam grės iki 1500 eurų bauda. Be to, nusižengęs vartotojas nuo mėnesio iki metų liks be prieigos prie interneto. Vartotojas neturės teisės kreiptis į kitą interneto tiekėją.
Tačiau dauguma ekspertų mano, kad naujas įstatymas niekada nebus veiksmingas. Teigiama, kad tik šimto žaidimų sekimas failų apsikeitimų tinkle kainuotų 400 tūkstančių eurų per metus.
Įstatymo priešininkai taip pat jį kritikuoja dėl to, kad svarbiausiu piratavimo įrodymu laikomas IP adresas, nors jį visai nesunku suklastoti.
Be to, kai kurie interneto tiekėjai ketina boikotuoti įstatymą, kol negaus kompensacijos už kiekvieną pateiktą IP adresą, o taip pat negaus garantijos, jog kliento asmeninė informacija bus saugi.
Šalies kultūros ministrė Frederika Miteran teigia, kad kasdien Prancūzijoje nelegaliai atsisiunčiama 450 tūkstančių filmų.