Kodėl estai garsūs technologijų generavimu, o mes – tik jų vartojimu? Kodėl universitetas turi pataikauti darbo rinkai, kai studentas gali pats tą poreikį sukurti, turėdamas idėjų ir palaikymą, verslumo pradmenų ir pagalbininkų?
Atsakymų į šiuos klausimus bus ieškoma Mykolo Romerio universitete (MRU) rugsėjo 27 d., pirmadienį, 13 val. (I-414 aud.) organizuojamoje konferencijoje-diskusijoje „Verslumas ir technologijos: problemos ir galimybės“.
Vienas konferencijos organizatorių, MRU Elektroninio verslo katedros vedėjas prof. Mindaugas Kiškis sako, kad ne tik rimti pokalbiai, bet ir realūs postūmiai būtini, norint išauginti verslų žmogų.
„Į konferenciją pasikvietėme jaunus verslininkus, nuėjusius nuo studento iki žinomos kompanijos vadovo kelią. Yra daug kūrybingų jaunuolių, kuriems mentorių patirtis, technologijų išmanymas gali padėti, paskatinti veiklos. O inovatyvų Mykolo Romerio universitetą matau kaip ambasadorių verslumo ugdymo ir studijų formavime. Kitu ambasadoriumi galėtų, o ir turėtų būti valdžios institucijos“, – kalbėjo M. Kiškis.
Konferencijoje pranešimus skaitys ir diskusijose dalyvaus: ūkio viceministras Rimas Žylius, VšĮ Socialinės atsakomybės fondo direktorius Tadas Langaitis, UAB „Gaumina“ direktorius Darius Bagdžiūnas, UAB „Strata“ direktorius Arvydas Strumskis, kiti svečiai.
Diskusijos metu bus siekiama suformuluoti 3–5 gaires verslumo mokymui universitete bei 2–3 gaires valdymo institucijoms, ko labiausiai trūksta skatinant verslumą.