Netrukus, Lietuvos gyventojai, apie nusikaltimus, eismo įvykius, vagystę ar dingusius daiktus galės pranešti sms žinute, surinkę nemokamą trumpąjį numerį. Ši, kovos su nusikaltimais priemonė taps prieinama, įgyvendinus Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos projektą - „Viešosios policijos paslaugos „Pranešimų policijai teikimas“ perkėlimas į elektroninę erdvę“ (toliau – „E-policija“).
Viena iš kuriamo projekto „E-policija“ paslaugų – galimybė pranešti apie nusikaltimus, administracinius pažeidimus, vagystes, dingusius asmenis, ir kitas nusikalstamas veikas, trumpąją žinute (SMS) arba daugiaformačiu pranešimu (MMS) tiesiai iš įvykio vietos, bet kuriuo paros metu. Tikimasi, kad įvedus trumpąjį numeri, kuriuo bus galima siusti šias žinutes, padidės nusikaltimų, ypač smulkesnių, išaiškinimo galimybės.
„Naujoji „E-policijos“ sistema supaprastins ir paspartins informavimo apie nusikalstamus veiksmus procesą bei suteiks galimybę gauti informaciją apie pranešimo nagrinėjimo eigą, institucijos, įstaigos ar pareigūno priimtą sprendimą dėl pranešimo. Tikimės, jog gyventojai aktyviau pranešinės apie nelaimes, eismo įvykius ar kitus su nusikalstama veika susijusius įvykius. Sieksime, jog naujasis telefono numeris būtų toks pat žinomas, kaip ir bendras pagalbos telefonas“ – policijos generalinio komisaro pavaduotojas Saulius Skvernelis.
Projekto technologinę dalį kuriančios įmonės, UAB ATEA, UAB „Santa Monica Networks“, teigia, kad visi darbai vyksta sklandžiai, pagal numatytą planą. Šiuo metu vyksta intensyvūs analizavimo ir pamatiniai sistemos kūrimo darbai. Kadangi „E-policijos“ sistema apims platesnį spektrą elektroninių paslaugų, vienas iš svarbiausių uždavinių – kruopščiai parengti visus sistemos kūrimo etapus, kad vėliau neatsirastų klaidų. Įmonių atstovai minėjo, kad didžioji dalis techninių nesklandumų pašalinama jau pirmųjų tikrinimų metu.
„Kuriamą „E-policijos“ sistemą vertinu teigiamai. Manau, kad reikia eiti koja kojon su šiuolaikinėmis technologijomis bei stengtis, kad Policijos departamento bei kitų policijos įstaigų veikla būtų kuo paprastesnė ir prieinamesnė kiekvienam Lietuvos gyventojui“ – sako l. e. Policijos informacijos valdybos Operatyvaus valdymo skyriaus viršininko pareigas Dainius Daukantas.
Projekte „E-Policija“, numatyta ir daugiau elektroninių paslaugų gyventojams. Tai ir galimybė kreiptis į policijos departamentą elektroniais laiškais, elektroninė svetainė, kurioje bus bus įmanoma rasti naudingos informacijos, stebėti pateiktų paraiškų būseną. Perkeliant dalį policijos paslaugų į elektroninę erdvę, ne tik siekiama sutaupyti gyventojų ir policijos darbuotojų laiką, bet ir užtikrinti geresnę policijos institucijų teikiamų paslaugų kokybę.
Projektas „Viešosios policijos paslaugos „Pranešimų policijai teikimas“ perkėlimas į elektroninę erdvę“ yra finansuojamas Europos Sąjungos Regioninės plėtros fondo lėšomis pagal Ekonomikos augimo veiksmų programos 3 prioriteto „Informacinė visuomenė visiems“ įgyvendinimo priemonę Nr. VP2-3.1-IVPK-01 „Elektroninės valdžios paslaugos“. Projekto įgyvendinimui skirta daugiau nei 6 mln. litų. Projektas pradėtas įgyvendinti 2009 m. gegužės mėnesį.