Pajudėjo dar viena byla, susijusi su „torrent“ tinklalapiu Linkomanija.net. Policija atliko kratas šį tinklalapį neva administravusios bendrovės „n5“ patalpose bei šios įmonės vadovo Kęsto Ermano namuose.
Vilniaus policijos Ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai kratas pradėjo trečiadienį ryte, apie 7.30 val. Pareigūnai įėjo į UAB „n5“ buveinės patalpas bei K.Ermano namus ir atliko kratas, kurios truko apie tris su puse valandų. Pareigūnai paėmė dalį dokumentų, o iš K.Ermano namų išnešė ir penkis asmeninius kompiuterius – ne tik K.Ermano, bet ir jo šeimos narių.
„Jie ieškojo kažkokių įrodymų, kuriuose būtų rodoma, kad aš esu vis dar administratorius Linkomanija.net“, – naujienų portalui 15min.lt sakė K.Ermanas.
Anot jo, ši byla buvo pradėta po to, kai pernai metų pabaigoje Lietuvos antipiratinės veiklos asociacija (LANVA) kreipėsi su pareiškimu į policiją, esą Linkomanija.net yra vykdoma nelegali veikla. Pareigūnai gavo informacijos, esą tinklalapį gali administruoti UAB „n5“, kurios vadovas yra K.Ermanas. „Ten taip ir buvo parašyta, jog jie mano, kad tiesiog įmonė vis dar užsiima administravimu svetainės ir, turbūt, tikėjosi kažkokių dokumentų surasti. Teismas išdavė (kratos orderį)“, – sakė K.Ermanas.
Jam pačiam byloje jokie įtarimai ar kaltinimai kol kas nėra pareikšti. „Pačiam įtarimų kol kas jokių nėra, manęs net įtariamuoju jie nevadina. Liudytojas, ar kažkas tokio“, – teigė pašnekovas. Pareigūnai jo sulaikę nebuvo, tačiau kratos metu neleido išeiti iš namų.
K.Ermanas pridūrė, teismo sprendimą išduoti kratos orderį galima apskųsti per 7 dienas, šia galimybe jis ketina pasinaudoti.
Susisiekti su tyrimą atliekančiais pareigūnais naujienų portalui 15min.lt ketvirtadienį nepavyko.
Primename, jog UAB „n5“ ir jos vadovą į teismą jau yra padavusi korporacija „Microsoft“, siekianti, kad tinklalapis Linkomanija.net būtų uždarytas.
JAV programinės įrangos gigantė „Microsoft“, atstovaujama advokatų kontoros „Baltic Law“, į Vilniaus apygardos teismą dėl tinklalapio Linkomanija.net veiklos kreipėsi šįmet sausio 15 dieną.
Vienas iš teismui pateiktų įrodymų – su anstoliu atlikto stebėjimo rezultatai, kurių metu buvo užfiksuota „Microsoft“ priklausančios programinės įrangos atsisiuntimo procedūra.
Ieškinyje nurodyta, jog nustatyta žala siekia apie 107 mln. Lt ir paprašė teismo skirti maksimalią kompensaciją, numatytą Autorių ir gretutinių teisių įstatyme – 130 tūkst. Lt. Taip pat buvo prašoma areštuoti UAB „n5“ įmonės turtą ir banko sąskaitas, K.Ermano turtą ir sąskaitas, uždaryti tinklalapį ir įpareigoti nutraukti interneto paslaugų teikimą tretiesiems asmenims, kol bus sprendžiama civilinė byla. Tačiau pirmieji įvykę teismai „Microsoft“ buvo nepalankūs.