Žemės valanda baigė savo kelionę aplink pasaulį. Samoa - viena mažiausių pasaulio valstybių Ramiajame vandenyne - buvo paskutinė, kurioje kaip ir visame pasaulyje vienai valandai buvo išjungtos šviesos.
Prasidėjusi Čathamo salose, Žemės valanda iš viso apskriejo ir tamsa valandai apgaubė 126 šalis, daugiau nei 4000 miestų ir savivaldybių. Iš viso Žemės valandos kelionė aplink pasaulį truko 25 valandas 45 minutes. Jos metu daugiau nei milijardas žmonių visuose penkiuose kontinentuose išjungė šviesas, tokiu būdu išreikšdami susirūpinimą dėl planetos ateities ir Žemės resursų naudojimo.
Tamsa gaubė miestus, nacionalinius parkus, seniausius ir moderniausius bei pačius lankomiausius pasaulio objektus, karališkuosius rūmus ir prezidentų rezidencijas, vietines kavines, mokyklas ir universitetus. Aplink pasaulį Žemės valanda suvienijo valstybinį, privatų ir nevyriausybinį sektorių. Iniciatyvoje dalyvavo kultūros, sporto, politikos, meno, verslo, žiniasklaidos atstovai, įžymybės ir paprasti piliečiai.
Nuotrauka – Vlado Ščiavinsko.
Jungtinių Tautų generalinis sekretorius Ban Ki-Moonas teigia: „Žemės valandos žinutė paprasta. Mums visiems rūpi klimato kaita. Susirūpinę žmonės, bendruomenės, verslo įmonės ir valstybių vadovai visame pasaulyje jau pasiruošę siekti pokyčių.“
„Google“ duomenimis, per 24 val. Žemės valanda internete minėta 74,6 mln. kartų. WWF (World Wide Funf of Nature) surinko daugiau nei tūkstantį oficialių Žemės valandos nuotraukų.
Žemės valandos koordinatoriai Lietuvoje džiaugiasi, kad Lietuvoje žmonės taip pat neliko abejingi ir pajutę atsakomybę dėl planetos ateities, atsiliepė į kvietimą išjungti šviesas savo miestų aikštėse ar namuose.
Nors Lietuvoje vieninteliai Druskininkai išjungė visas šviesas, tačiau druskininkiečių paskatinti, prie šios akcijos prisidėjo ir kiti šalies miestai. Vilniečiai simbolines žvakes degė prie aptemusios Rotušės aikštės, klaipėdiečiai rinkosi Atgimimo aikštėje.
„Apie Žemės valandos iniciatyvą Lietuvoje paskelbta mažiau nei prieš dvi savaites, tačiau geranoriško žiniasklaidos palaikymo dėka pavyko pasiekti žmonių širdis ir pakviesti juos dalyvauti bei kartu su visu pasauliu duoti ženklą, kad mes taip pat mąstome apie planetos ateitį,“ – teigia Žemės valandos koordinatoriai Lietuvoje.
Už informacinę idėjos sklaidą dėkojame LTV, TV3, Lietuvos ryto, BTV, TV6 ir Druskininkų regiono televizijoms. Taip pat dienraščiui „Lietuvos rytas“, „15minučių“, Druskininkų krašto laikraščiui „Druskonis“, radijo stotims „Power Hit Radio“, Lietuvos radijui, M-1, „La Festa“, FM99, interneto portalams lrytas.lt, alfa.lt, delfi.lt, balsas.lt ir visiems, kurie prisijungė, buvo kartu ir padėjo Žemės valandos idėjai užgimti ir sklisti po Lietuvą.
Kaip Lietuva sutiko Žemės valandą, žiūrėkite vaizdo medžiagą svetainėje www.zemesvalanda.lt.