Tam, kad atkreiptų pasaulio dėmesį į vis didesnį susirūpinimą keliančią klimato kaitą ir paskatintų planetos gyventojus atsakingiau vartoti Žemės resursus, kovo 27 d. vakarą užgeso 3482 pasaulio miestai 125-iose šalyse. Prasidėjusi Naujojoje Zelandijoje, apskriejusi Australiją, Aziją ir dalį Europos, Žemės valanda pirmą kartą atėjo ir į Lietuvą. Lietuvoje vieninteliai Druskininkai valandai išjungė visas šviesas, tačiau druskininkiečių paskatinti, prie šios akcijos prisidėjo ir kiti Žemės problemoms neabejingi šalies miestai: vilniečiai simbolines žvakes degė Rotušės aikštėje, klaipėdiečiai – Atgimimo aikštėje.
Startas visų Druskininkų užgesinimui buvo duotas prie M. K. Čiurlionio paminklo. Druskininkiečiai su Žemės valandos ambasadoriumi Lietuvoje Prezidentu Valdu Adamkumi, miesto meru Ričardu Malinausku paspaudė simbolinį elektros jungiklį.
Žemės atokvėpiui skirtą valandą Druskininkuose tamsoje skendėjo miesto bažnyčia ir cerkvė, Vilniaus alėja, savivaldybės pastatas, M. K. Čiurliono paminklas bei prie jo esantis sveikatingumo ir poilsio kompleksas „Grand SPA Lietuva“, kiti svarbiausi miesto pastatai, viešbučiai ir sanatorijos, parduotuvės, mokyklos: žmonės namuose savanoriškai išjungė visus nebūtinus elektros prietaisus, o įmonės – net savo iškabų apšvietimą.
„Džiugu, kad druskininkiečiai labai palankiai sutiko šią akciją. Manau, kad iš Druskininkų ši pasaulinė iniciatyva pasklis po visą Lietuvą ir kitais metais žmonės jau visoje šalyje valandai išjungs šviesas: jos užges nuo šiaurės iki pietų, nuo rytų iki vakarų,“ - sakė Žemės valandos ambasadorius Lietuvoje, aplinkosaugininkas V. Adamkus.
Vieningą šviesos išjungimą Druskininkuose koordinavo daugiau kaip 20 patrulių skirtingose miesto vietose. Aptemę Druskininkai buvo filmuojami ir iš sraigtasparnio. Lietuvoje įamžintos Žemės valandos akimirkos jau greitai apskries visą pasaulį.
Druskininkai davė pradžią Žemės valandai Lietuvoje ir parodė, kad lietuviams, kaip ir milijardui žmonių visame pasaulyje, rūpi Žemės ateitis ir kokioje planetoje gyvensime.