Socialinis tinklas „Facebook“ žmones traukia ne tik dėl noro pabendrauti. Jame galima rasti ir naudos. Neseniai svetainėje atsirado puslapis, kuriame gerbėjai tarpusavyje dalijasi žiniomis apie greičio matuoklių stovėjimo vietą, už greičio viršijimą gresiančias baudas ir kita informacija.
Jau nieko nestebina, kai „Facebook“ tinkle pasiūloma tapti konkrečios kavinės, SPA centro, kino teatro gerbėju. Laisvalaikio industrija greitai „pagavo“ dėkingą kanalą marketingo komunikacijai skleisti. Tuo labiau, kad lietuviai į populiarų tinklapį „kraustosi“ būriais – šiuo metu ten jau 10 procentų mūsiškių.
Nenuostabu, kad bendravimo kanalas išnaudojamas ir kitokio pobūdžio informacijos dalijimuisi. Neseniai tinklapio narius tapti jo gerbėjais pradėjo kviesti „Radaras Radarauskas“. Iš profilio nuotraukos, suprask – tai greičio matuoklis.
Puslapyje sudėta informacija apie Lietuvoje neseniai įdiegtų 150 naujų matuoklių techninius parametrus, baudų už greičio viršijimą dydį, yra netgi greičio matuoklių žemėlapis.
„Aš sveikinu tokią iniciatyvą. Manau, kad kuo daugiau ir kuo plačiau kalbėsime apie problemas ir pasekmes, kurias sukelia greičio viršijimas, tuo greičiau įsisąmoninsime būtinybę tapti atsakingesniais vairuotojais ir saugoti savo ir kitų eismo dalyvių sveikatą bei gyvybę“,- komentuoja Egidijus Skrodenis, Lietuvos automobilių kelių direkcijos Saugaus eismo skyriaus vedėjas.
Pasak jo, greičio matuoklių funkcija yra prevencinė – jie stovi avaringose vietose, tad priešais matuoklį sulėtinęs greitį vairuotojas nelaimės tikimybę sumažina iki minimumo. O jei ir įvyks eismo įvykis, tai jo pasekmės bus gerokai lengvesnės.
„Matuoklių stovėjimo vieta – ne paslaptis. Netgi priešingai – kuo daugiau eismo dalyvių žinos kur jie stovi, tuo daugiau jų tose vietose važiuos lėčiau ir atidžiau, o dėl to sumažės žuvusių ir sužeistųjų. Nuo sausio 1 d. prieš kiekvieną matuoklį yra sustatyti kelio ženklai, įspėjantys vairuotojus, kad artėjama prie tokio įrenginio“,- teigia jis.