Dėl to, kad namuose nuolat buvo įjungtas televizorius, tūkstančiai vaikų susiduria su sunkumais mokydamiesi kalbėti, praneša daily.co.uk.
„YouGov“ atlikto tyrimo rezultatai byloja, kad beveik ketvirtadaliui berniukų ir vienai iš septynių mergaičių kyla problemos mokantis kalbėti – dažnai dėl fone veikiančio televizoriaus keliamo triukšmo, dėl kurio vaikams sunku suprasti šalia esančius suaugusiuosius.
Tyrimo metu paaiškėjo, kad dėl to 4 proc. trimečių iki trejų metų visai nemokėjo kalbėti.
Vyriausybei dėl vaikų kalbos vystymo patariančios Jean Gross atlikto tyrimo metu nustatyta, kad dėl televizoriaus 3 proc. kūdikių atsiranda „pastebimos“ kalbos problemos.
J. Gross teigia, kad, net jei maži vaikai ir nežiūri televizoriaus, jiems sunku suprasti tėvų ir vyresnių brolių ar seserų tariamus žodžius, kai fone girdisi televizoriaus skleidžiami garsai.
„Mūsų smegenys neišsivystė, kad išmoktų iš mašinų. Kūdikiai iš anksto moka reaguoti į veidą, atpažinti savo tėvų veidus“, - teigė mokslininkė.
Tūkstančio tėvų apklausa parodė, kad 22 proc. berniukų ir 13 proc. mergaičių atsiranda sunkumų išmokstant kalbą ir suprantant kitus.
Ketvirtadalis šeimų teigė, kad jų namuose „didžiąją laiko dalį“ ar „nuolat“ būna įjungtas televizorius.
Vienas iš 10 vaikų nuo 1 m. iki 2 m. turi televizorių savo miegamajame. Paprastai pirmąjį žodį vaikai pasakė būdami 10-11 mėn. amžiaus, bet 4 proc. jų iki trijų metų visai nešnekėjo.
„Dalis vaikų, kurie turi sunkumų mokantis kalbėti ir suprasti kalbą, yra didelė, ypač tarp berniukų“, - teigė J. Gross.