Gruodžio 10 d. Mokslo ir technologijų parke (MTP) „Technopolis“, siekiant efektyvesnio verslo ir mokslo bendradarbiavimo, įvyko forumas-diskusija „Verslo ir mokslo efektyvus bendradarbiavimas: Ką galime padaryti geriau?“. Organizatorių teigimu, krizės metu verslo subjektų ir mokslo institucijų bendradarbiavimas gali būti lemiamu pranašumu, siekiant išlaikyti šalies ekonomikos konkurencingumą.
„Forumą organizavome siekdami padėti verslininkams surasti sąsajos taškus su mokslu ir tokiu būdu didinti verslo subjektų ir mokslo institucijų bendradarbiavimo rezultatyvumą. Nors šiai temai pastaruoju metu skiriama nemažai dėmesio, tyrimai rodo, jog Lietuvoje praktiškai kuriamas bendras verslo ir mokslo potencialas nėra išnaudojamas tiek, kiek kitose Europos šalyse“, – teigia Ligita Valalytė, MTP „Technopolis“ projektų vadovė, laikinai einanti direktorės pareigas.
Diskusijos „Kodėl verslo ir mokslo bendradarbiavimo rezultatai nepateisina lūkesčių?“ metu prof. R. Jucevičius akcentavo, kad šiuo metu mokslas ir verslas vadovaujasi skirtingomis taisyklėmis, o mokslininkų su verslu kuriami darbai nėra vertinami. Marketingo strategijos ir pozicionavimo konsultanto Lino Šimonio teigimu, viena iš priežasčių kodėl verslo ir mokslo bendradarbiavimas nepateisina lūkesčių – tinkamo marketingo trūkumas.
UAB „BMG Counsulting“ prezidentas A. Bačiliūnas teigė, kad didžiausia problema yra nenoras būti inovatyviais, bet to investicijos į mokslą atsiperka tik po kelerių metų. Kaip viena pagrindinių kliūčių įvardinta ir nepalanki verslui teisinė aplinka. Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų generalinis direktorius akcentavo, kad verslo pradžiai būtų reikalinga nacionalinė programa, kurioje atsispindėtų visos paramos priemonės.
Forumą-diskusiją organizavo MTP „Technopolis“ Kauno prekybos, pramonės ir amatų (KPPA) rūmai bei juose veikiantis Europos verslo ir inovacijų tinklas, Kauno Europos informacijos centras, KTU Europos institutas.