Daugiausia pranešimų akciją organizavusios bendrovės sulaukė iš Vilniaus miesto, Kauno miesto ir rajono gyventojų.
Iš viso per spalio mėn. buvo užfiksuoti 68 pasitvirtinę gyventojų prisipažinimai apie neteisėtą elektros energijos vartojimą gyvenamuosiuose būstuose. Kiti pranešimai buvo susiję su gyventojų pageidavimais patikrinti, ar pastebėti elektros skaitiklių pažeidimai neturi įtakos elektros energijos kiekio fiksavimui jų namuose, o taip pat su gyventojams kilusiais įtarimais dėl kitų asmenų neteisėto elektros energijos vartojimo.
Visą spalio mėnesį energetikai ragino gyventojus, elektros energiją vartojančius be apskaitos, informuoti apie tai nurodytais bendrovių telefonais, internetu arba atvykus į klientų aptarnavimo skyrius. Akcijos metu gyventojai, patys prisipažinę apie nesąžiningą elektros energijos vartojimą, išvengė atsakomybės, o sugadinti elektros energijos skaitikliai buvo pakeičiami naujais.
„Organizuota akcija pavyko ir davė gerų rezultatų. Skelbdami akciją, pirmiausia, siekėme atkreipti visuomenės dėmesį į šią problemą. Sulaukėme atgarsio visuomenėje - palaikymo, aktyvaus dalyvavimo bei padėkų, todėl rengti akciją buvo tikslinga“,– sako Rytis Borkys, akcinės bendrovės „VST“ Elektros tinklo tarnybos direktorius.
Akciją organizavusios bendrovės gavo ne vieną padėką iš gyventojų, savanoriškai prisipažinusių neteisėtai vartojus elektros energiją, už suteiktą galimybę be teisinių ir finansinių sankcijų pakeisti savo žalingus įpročius, išsilaisvinti nuo sąžinės priekaištų ir baimės, jog kada nors jų nusikalstama veikla gali būti išaiškinta. Nemažai skambinusių gyventojų, pastebėję, jog jų elektros skaitiklio apsauginės plombos yra pažeistos ar įskilęs skaitiklio korpusas, norėjo įsitikinti, ar šie pažeidimai nėra susiję su netiksliu suvartojamos elektros kiekio fiksavimu.