Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės ir Seimo bei Tarptautinių kultūros programų centro iniciatyva pirmą kartą buvo surengtas forumas, skirtas kūrybingai visuomenei.
Lietuvos Respublikos Prezidentės D. Grybauskaitės įsitikinimu, siekiant radikalių permainų ir ambicingų tikslų paskatinti kūrybingos visuomenės plėtrą, vienkartinės diskusijos neužteks, todėl būtina inicijuoti nuolat veikiantį Kūrybingos visuomenės forumą. Šio Forumo užduotis būtų ne tik teikti konkrečius siūlymus, bet ir stebėti, kokių veiksmų imamasi siekiant įgyvendinti modernios ir novatoriškos Lietuvos ateities viziją.
Kreipdamasi į meno, kultūros, švietimo ir verslo atstovus, susirinkusius svarstyti ir diskutuoti, kokių veiksmų reikėtų imtis siekiant išnaudoti kūrybingų žmonių potencialą kuriant modernią valstybę, Prezidentė D. Grybauskaitė kvietė menininkus, mokslininkus ir verslininkus sutelkti bendras pastangas šiam tikslui pasiekti.
„Lietuvos ekonomikos augimas, socialinė gerovė ir piliečių pasididžiavimas savo šalimi priklausys nuo mūsų novatoriškų idėjų ir gebėjimo jas kūrybiškai įgyvendinti", - sakė valstybės vadovė akcentuodama kultūros, švietimo, mokslo ir verslo atstovų bendradarbiavimo svarbą.
Atkreipdama dėmesį, kad kiekvieno žmogaus potencialą reikia ugdyti, atskleisti, skatinti jį panaudoti, Prezidentė pabrėžė, kad kūrybiškumas turi būti ugdomas kompleksiškai, visose švietimo pakopose.
„Kad išugdytume asmenybę, gebančią kurti, o svarbiausia - mokančią kūrybingai dirbti su kitų sričių, kultūrų atstovais, keiskime požiūrį į bendravimą ir ieškokime ne skirtumų, o bendrumų", - teigė šalies vadovė nurodydama, kad išmokyti kūrybiškumo, drąsos klysti ir pripažinti savo klaidas bei jas taisyti gali tik tinkamai parengtas pedagogas.
Prezidentė D. Grybauskaitė akcentavo, kad kūrybiškas žmogus yra Lietuvos ateitis. Todėl, pasak šalies vadovės, būtina iškelti ambicingus tikslus, mąstyti ir veikti taip, kad mūsų valstybė taptų kūrybinių idėjų skleidėja ne tik Europoje, bet ir pasaulyje.
Įžanginėje „Forumo kūrybingai visuomenei: kultūros, švietimo ir verslo jungtys" taip pat kalbėjo Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkas Valentinas Stundys, Europos Komisijos atstovas Lietuvoje Kęstutis Sadauskas ir Vytauto Didžiojo universiteto profesorius Gintautas Mažeikis.