Precedento šalyje neturinčio projekto „Bitės“ meno erdvės“ paveikslai „Sostinės dienoms 2005“ sukurs ir unikalią meno galeriją naujajame Vilniaus centre. Nuo rugsėjo 1 dienos šešių žinomų Lietuvos dailininkų paveikslai persikelia iš Palangos bei Nidos ir bus eksponuojami Konstitucijos prospekte bei „Europos“ aikštėje.
Dešiniajame krante pristatomus net 14 kvadratinių metrų ploto paveikslus sukūrė šeši žinomi Lietuvos dailininkai, rugpjūčio mėnesį tapę pirmaisiais projekto „Bitės“ meno erdvės“ dalyviais. Dailininkai Dalia Kasčiūnaitė, Vilmantas Marcinkevičius, Audrius Gražys, Kęstutis Grigaliūnas, Sigitas Staniūnas ir Linas Liandzbergis beveik dvi savaites viešai kūrė Palangos ir Nidos praeivių akivaizdoje.
„Žaismingi iškilių šalies menininkų darbai suteiks rudeniškam Vilniui dar daugiau spalvų. Tikiu, kad po penkerių metų, Vilniui tapus Europos sostine, visi „Bitės“ meno erdvių“ darbai sugrįš į sostinę ir taps viena iš unikalių Vilnių bei Lietuvą pasaulyje pristatančių priemonių“,– sakė „Bitė Lietuva“ generalinio direktoriaus pavaduotojas privatiems klientams Žilvinas Kučinskas. Pasak jo, jau artimiausioje ateityje menininkų kūrinius planuojama pristatyti ir užsienio šalyse, į Lietuvą bus kviečiami atvykti garsūs kitų šalių menininkai.
Savo iniciatyva prie projekto prisijungė ir UAB „ALGOS“ saugos tarnyba, kuri pasirūpins viešai eksponuojamos „Bitės“ meno erdvių“ kolekcijos saugumu. „Suprasdami projekto svarbą miestui ir visai šaliai, esame pasirengę užtikrinti kūrinių apsaugą ne tik „Sostinės dienų“ metu, bet ir ateityje“, – sakė „ALGOS“ Vilniaus padalinio vadovas Vilius Malakauskas.
Planuojama, kad projektas „Bitės“ meno erdvės“ vyks penkerius metus ir nuolat kvies žinomus Lietuvos ir užsienio menininkus, kurie kasmet sukurs iki 10 kūrinių. 2009 metais, Vilniui tapus Europos kultūros sostine, projekto metu surinkti tapybos darbai taps didžiule unikalia ekspozicija. Projektą inicijavo dailininkai V.Marcinkevičius ir A.Gražys bei telekomunikacijų bendrovė „Bitė Lietuva“.
Šiuo metu projekto „Bitės“ meno erdvės“ kolekciją sudaro Nacionalinės premijos laureatės D.Kasčiūnaitės darbas „Mėlynoji impresija“, A.Gražio „Karšta vasara“, V.Marcinkevičiaus „Pokalbis su paukščiais“, S.Staniūno „Pasivaikščiojimas“, K.Grigaliūno „Meilė kultūrai“ ir L.Liandzbergio „Paliekant Edeną“.
Projekto metu pasiekta ir netradicinių „rekordų“ – menininkai sunaudojo beveik 100 kv. metrų impregnuotos lauko faneros lakštų ir maždaug 60 litrų aliejinių ir akrilinių dažų bei lako.