Nottinghamo gyventojas teigia, jog naršydamas „Google Earth“ programa užfiksavo legendinę Lochneso ežero pabaisą Nesę.
Išsaugotoje programos palydovinėje nuotraukoje po vandens paviršiumi aiškiai matyti didelis objektas, panašus į jūrų būtybę, praneša „The Telegraph“.
25-erių apsaugos darbuotojas Jasonas Cookas britų dienraščiui „The Sun“ teigė, kad „išvydęs Nesę“ jis „negalėjo patikėti“.
„Vaizdas atitiko Nesės apibūdinimus“, – kalbėjo jis.
Adrianas Shine`as, Lochneso projekto tyrėjas, dienraščiui komentavo: „Tai tikrai intriguoja. Reikia giliau pastudijuoti“.
Nuotrauka matoma „Google Earth“ įvedus koordinates 57°12'52.13'' Šiaurės platumos ir 4°34'14.16'' Vakarų ilgumos.
Anksčiau šiais metais britų spauda skelbė, kad klimato atšilimas galėjo lemti legendinės Nesės, kurios egzistavimas taip ir nebuvo įrodytas, nors žadina daugelio vaizduotę, žūtį. Esą daugiau kaip metus nebuvo „įtikimų vaizdų“. Nesė pasaulio dėmesio pirmą kartą susilaukė 1933 metais. Nuo tada skelbiama apie dešimtis kartų, kai ji vėl matyta, tačiau daugybė jų patvirtinti kaip netiesa.
Taip pat buvo surengta ne viena gyvūno paieška. Pastarojoje 2008 metais buvo naudojamasi hidrolokatoriais bei povandeninėmis kameromis.
Anksčiau šiais metais vienas „Google Earth“ programos naudotojas paskelbė, jog mano aptikęs Atlantidą. Sudominusį vaizdą jis išvydo Atlanto vandenyne, 620 mylių į Vakarus nuo Afrikos krantų, netoliese Kanarų salų – vietoje, apie kurią svarstė Platonas.
Tačiau „Google“ specialistai, išanalizavę duomenis, paskelbė, jog tai buvo specialius jūros dugno tyrimo ir matavimo prietaisus naudojusių laivų palikti pėdsakai.