Vartotojai, pritariantys protestams dėl rinkimų rezultatų, Irane boikotuoja įmones, kurios, jų nuomone, padeda režimui. Mobiliųjų telefonų gamintoja „Nokia“ pajuto ekonominį boikotą, kurio ėmėsi iraniečiai, nepritariantys prezidento rinkimų, kuriuos laimėjo šalies vadovas Mahmoudas Ahmadinejadas, rezultatams.
Po prasidėjusių raginimų boikotuoti „Nokia Siemens tinklus“ (NST) už komunikacijų stebėjimo sistemų pardavimą Iranui, „Nokios“ pardavimai Irane sumažėjo daugiau nei dvigubai.
„Taip yra ne tik mano parduotuvėje – lygiai tokia pati situacija ir visose mažose provincijos parduotuvėlėse. Galiu pasakyti, kad pardavimai smuko perpus lyginant su praėjusiu mėnesiu. Žmonėms gėda turėti „Nokia“ telefonus“, – „The Guardian“ cituoja Teherane įsikūrusios mobiliųjų telefonų parduotuvės savininką.
„Nokia“ atstovai atsisakė komentuoti pastarojo mėnesio pardavimų statistiką Irane.
Iraniečiai įsitikinę, kad Irano valdžia padedant Europos telekomunikacijų kompanijoms ištobulino vieną iš pačių moderniausių interneto kontrolės ir cenzūros mechanizmų. Šis mechanizmas padeda valdžios pareigūnams stebėti ir sekti šalies gyventojų bendravimą internete bei kontroliuoti pasikeitimą informacija.
Jie taip pat naudoja specialią skaitmeninių duomenų šnipinėjimo metodiką, kuri leidžia pareigūnams ne tik kliudyti interneto ryšiui, bet ir rinkti informaciją apie asmenis ir dezinformacijos tikslais ją klastoti. Šis modernus sekimo mechanizmas yra gautas iš bendros „Nokia“ ir „Siemens AG“ kompanijos, kuri buvo įkurta antrojoje 2008 metų pusėje.
Britų „The Guardian“ praneša, kad ekonominis iraniečių protestas plečiasi: atsisakoma trumpųjų žinučių siuntimo valstybės telekomo tinkluose, Irano valstybiniam transliuotojui smogė netikėtas reklamos užsakymų sumažėjimas. Pastebima, kad iš valstybinių bankų žmonės perveda santaupas į privačius bankus.
Prezidento rinkimai Irane įvyko birželį. Po jų tūkstančiai žmonių išėjo protestuoti į gatves, tvirtindami, kad šalies vadovui palankūs rezultatai gauti netinkamai skaičiuojant balsus.
Irano valdžios pareigūnai skelbė, kad šalies sostinėje Teherane sulaikyti mažiausiai 457 protestuotojai, kurie dalyvavo organizuotose protesto akcijose, per kurias žuvo mažiausiai 10 žmonių.