Pirmą kartą Prancūzijos duomenų apsaugos ir laisvių valstybinės komisijos (Commission Nationale de l'Informatique et des Libertés - CNIL) istorijoje komisija suteikė leidimą privačiai testavimų bendrovei „Graduate Management Admission Council“ (GMAC) rinkti biometrinius duomenis kaip dalį jos pastangų užtikrinti aukščiausio lygio GMAT egzamino saugumą. Tokio leidimo neturi jokia kita privati egzaminavimo institucija.
GMAC - tai tarptautinė verslo mokyklų organizacija, kuriai nuosavybės teise priklauso GMAT egzaminas ir kurį ji administruoja; šį egzaminą kaip priėmimo proceso dalį naudoja beveik 2000 verslo mokyklų visame pasaulyje. Atsižvelgdama į GMAT garantijas užtikrinti privatumą, CNIL suteikė leidimą GMAT naudoti naują „PalmSecure“ biometrinį prietaisą asmenų, dalyvaujančių GMAT egzamine, tapatybei nustatyti. Artimoje ateityje šiuo prietaisu surinkti duomenys bus naudojami informacijos apie kandidatą paieškai centrinėje duomenų bazėje, kurioje yra asmenų, dalyvaujančių egzamine viename iš testavimo centrų pasaulyje, biometriniai duomenys.
Šiuo metu GMAT egzaminas yra vienintelis egzaminas, kuriame naudojama nauja „PalmSecure“ delno kraujagyslių identifikavimo technologija. „PalmSecure“ technologijoje naudojama beveik infraraudoniesiems spinduliams prilygstanti šviesa, kuri užfiksuoja delno kraujagyslių raštą ir tokiu būdu sukuria šifruotą biometrinę matricą, kuri sulyginama su iš anksto užregistruoto kandidato delno kraujagyslių raštu - tokiu būdu užtikrinama, kad testo dalyvis yra būtent šis kandidatas. Ši technologija - tai itin patikimas tapatybės nustatymo būdas, nes joje nenaudojama atsekamumo technologija, neišsaugomas joks vaizdas, o duomenų negali nuskaityti joks kitas prietaisas. CNIL savo patvirtinime teigė: „Nėra tikėtina, kad duomenys gali būti paimti be susijusio asmens žinios, todėl pavojus pažeisti pilietines teises ir pagrindines asmenų teises labai mažas“.
„Norime CNIL išreikšti padėką už tai, kad komisija savo sprendimu suteikia tvirtesnį pagrindą mūsų įsipareigojimui pirmauti saugant asmeninius duomenis ir laikantis tarptautinių duomenų privatumo įstatymų“, - sakė GMAC prezidentas ir vyriausiasis vadovaujantis darbuotojas David A. Wilson, „Norime užtikrinti aukščiausio lygio saugumą, kad būtų apginti mokyklų ir sąžiningų testų dalyvių interesai“.
Wilson akcentavo, kad pirmaujančios verslo mokyklos visame pasaulyje jau penkis dešimtmečius bendrovę GMAT laiko patikima kandidato akademinės sėkmės pranašautoja. „CNIL sprendimas suteikti patvirtinimą biometriniams duomenims rinkti tik GMAT egzamino tikslu, atspindi mūsų prioriteto užtikrinti aukšto lygio saugumą svarbą“.
2005 m. GMAC pranešė CNIL apie kitas duomenų apsaugos akto leidžiamas priemones, kuriomis siekiama GMAT egzaminus apsaugoti nuo sukčiavimo, įskaitant garso-vaizdo įrašymą testavimo patalpoje ir kandidatų fotografavimą. Tačiau Prancūzija ir kai kurios kitos šalys nesutiko rinkti pirštų antspaudų - ši priemonė taip pat buvo GMAT egzaminų saugumo priemonių dalis. Tada GMAC pradėjo ieškoti pirštų antspaudų rinkimo alternatyvų, kurios neprieštarautų tarptautiniams duomenų privatumo įstatymams. CNIL gavo laišką iš HEC vadybos mokyklos Paryžiuje, pritariantį delno kraujagyslių technologijos vertingumui užtikrinant testo saugumą.
Dabar GMAC įdiegs „PalmSecure“ technologiją ir teiks paraišką jai naudoti kitose Europos šalyse. Jos naudojimą jau sankcionavo Portugalija. GMAC tikisi iki 2009 m. pabaigos „PalmSecure“ technologiją naudoti visuose testavimo centruose.
„Graduate Management Admission Council“ - tai pirmaujančių viso pasaulio aukštojo mokslo verslo mokyklų pelno nesiekiant švietimo organizacija, siekianti sukurti prieigos prie administravimo aukštojo išsilavinimo galimybę bei skleisti informaciją apie tokį išsilavinimą. GMAC būstinė yra McLean, Virdžinijoje, o Europos biuras - Londone. Tarybai priklauso testas „Graduate Management Admission Test“ (GMAT), kuris kandidatams įvertinti naudojamas apytikriai 4600 aukštojo mokslo administravimo programų 1900 verslo mokyklų visame pasaulyje. GMAT - tai vienintelis standartizuotas testas, skirtas konkrečiai aukštojo mokslo verslo ir administravimo programoms visame pasaulyje; šiuo metu jį galima laikyti 450 testavimo centrų 110 šalyse.