Socialiniai tinklai „Facebook“ , Twitter ir daugelis kitų, esančių dabar populiarumo viršūnėje, atskiria nuo šeimos, nes palieka vis mažiau laiko bendravimui su namiškiais.
Nekomercinės asociacijos „The Conference Board“ atlikto tyrimo duomenimis, šiuo metu socialiniais tinklais naudojasi 43% visų interneto naudotojų, nors prieš metus jų buvo tik 27%.
Daugiau kaip pusė žmonių apsilanko socialiniame tinkle nors kartą per dieną, o dauguma jų dar dažniau. „Facebook“ ir „Twitter“ socialiniuose tinkluose auga parašytų iš darbo vietos žinučių kiekis.
Bendraujant internete su draugais, mažiau laiko skiriama šeimai, pastebi Pietų Karolinos Universiteto Skaitmeninės ateities centro (Annenberg Center for the Digital Future) ekspertai. Vartotojų dalis, kuri dėl bendravimo internete priversta sumažinti su šeima praleidžiamo laiko kiekį padidėjo nuo 11% (2006 metais) iki 28% (2008 metais) arba nuo 26 valandų per savaitę iki 17,9.
Besiskundžiančių dėl namiškių ilgai praleidžiamo laiko internete žmonių kiekis per dvejus metus padidėjo 40%.
Dar viena „priklausomų nuo socialinių tinklų“ kategorija yra studentai. Akivaizdu, kad daug laiko virtualiam bendravimui skiriantys studentai turi žemesnius pažymius už studentus, apsieinančius be socialinių tinklų.