Jeigu manote, kad Lietuvoje nekuriamos inovacijos, gegužės 19–20 d. užsukite į „Litexpo“ parodų centre veiksiančios parodos „Balttechnika“ KTU jaunųjų mokslininkų darbų stendą – ir jų čia tikrai rasite. Šiemet į Vilnių atkeliauja balandžio 28 d. KTU rengtos parodos „Technorama“ geriausi darbai, iš kurių nemažai jau taikomi praktiškai.
Nuo 2002 m. kasmet rengiama KTU jaunųjų mokslininkų darbų paroda „Technorama“ jau tapo Universiteto vizitine kortele. Šiemet balandį vykusioje parodoje buvo pristatyti 68 darbai. Dalyviai stebino savo kūrybiškumu ir entuziazmu. Parodoje „Balttechnika“ bus galima išvysti geriausius „Technoramos“ darbus.
Pristatomi darbai išsiskiria savo įvairove. Čia pamatysite nemažai medicininės paskirties prietaisų: švirkštinių infuzijos siurblių kompiuterizuotą valdymo sistemą, širdies ir kvėpavimo stebėsenos dėvimuosius įtaisus, kompleksinė sportininkų plaukimo technikos stebėjimo ir kontrolės sistemą ir kitus. Na, o ant pristatomą nepusiausvirą irklavimo treniruoklį galės išbandyti patys parodos dalyviai.
KTU jaunieji mokslininkai parodoje pateiks nemažai sprendimų, skirtų aplinkosaugai: organinius dažiklius, kurie gali būti panaudojami saulės celių gamybai, gyvsidabrio imobilizavimo technologiją, žmogaus sveikatai labai kenksmingų kelio dulkių koncentracijos modeliavimo tyrimus, masės pernešimo procesų tyrimus nanostruktūriniuose automobilių katalizatoriuose ir kita.
Viena iš prioritetinių aplinkosaugos sričių – atliekų rūšiavimas. Taigi visuomenėje kylantį socialinės atsakomybės poreikį galėtų patenkinti studentų grupės siūlomo naujo produkto idėja. Tai namų ūkiams skirtas šiukšlių suspaudiklis "Ecopresas". Pagrindinis siūlymo uždavinys – išsiaiškinti naujo produkto įtraukimo į Lietuvos rinką galimybes ir parengti įtraukimo strategiją.
Pristatomų IT sprendimų gausa ir pritaikomumas tikrai nustebins. Vandens turistams aktuali paslauga – vandens lygio ir temperatūros matavimo stotelė. Keliautojas interneto svetainėje arba mobiliojoje naršyklėje (wap) bet kuriuo metu galės sužinoti tikslų pasirinktos upės vandens lygį ir nuspręsti, plaukti ar ne. Bus pristatoma viena didžiausių pasaulyje universitetinių virtualių ekskursijų, taip pat ir informacinė sistema, leidžianti kiekvienam norinčiajam žemėlapyje rasti tiek Kauno technologijos universiteto (KTU), tiek Kauno miesto objektus. Pristatomas mokomasis portalas mokinukai.lt jau sėkmingai yra naudojamas mokyklose bei yra įtrauktas į LR švietimo ir mokslo ministerijos 2009 m. galiojančių kompiuterinių mokymo priemonių sąrašą.
Šiuo metu vis didesnis dėmesys skiriamas dokumentų autentiškumui užtikrinti ir gaminių kokybei patvirtinti. KTU studentų sukurta optinių apsaugos elementų formavimo technologija, kuri leidžia formuoti įvairių matmenų holograminius ženklus, kuriuose galima pavaizduoti skaitmeninius vaizdus ir tariamus trimačius objektus. Be apsauginių ženklų gamybos, OVD taip pat gali būti panaudoti estetiniam gaminių pakavimui pagerinti. Taip pat pristatomos fotopolimerų paviršiuje suformuotos periodinės struktūros, kurios gali būti pritaikytos didelio jautrumo drėgmės ir temperatūros jutikliuose, optiškai kintančiose sistemose, didelio tikslumo matavimo prietaisuose, holografinių daliklių matricose, naujos kartos organiniuose lauko tranzistoriuose ir kituose prietaisuose.
Statybų verslo atstovai taip pat gali rasti naudingų sprendimų. Pristatoma statinio zondavimo sistema suteikia galimybę automatizuotai registruoti grunto parametrus.
Taigi inovacijų nestigs.