Balandžio 28 d. KTU Elektronikos rūmuose (Studentų g. 50, Kaunas) rengiama jaunųjų mokslininkų darbų paroda „Technorama“. Parodos atidarymas 9.45 val., geriausių darbų apdovanojimas 15 val.
Šiemet parodoje pristatomi 68 darbai. Daugiausiai tai studentų baigiamieji darbai, doktorantų tyrimų rezultatai, tačiau pasitaiko ir pirmo ar antro kurso studentų iniciatyvų. Didžioji dalis pristatomų telekomunikacijų, mechatronikos, valdymo inžinerijos, informacinių technologijų ir kitų sprendimų jau yra diegiami verslo įmonėse. Nemažai ankstesnėse „Technoramose“ eksponuotų darbų vėliau buvo apdovanoti kitose parodose ar kitaip įvertinti šalies mastu. Šiemet iniciatyvą dalyvauti parodoje pareiškė ir moksleivis. Kauno m. Purienų vidurinės mokyklos abiturientas Gediminas Nemanis sukūrė elektrinį paspirtuką.
Gausiausias darbų šiemet yra Cheminės technologijos fakulteto stendas. Čia pristatomi organiniai puslaidininkiai bei dažikliai, kurie gali būti panaudojami saulės celių gamybai, sprendimai, skirti aplinkosaugai – kadmio bei gyvsidabrio imobilizavimo technologijos, žmogaus sveikatai labai kenksmingų kelio dulkių koncentracijos modeliavimo tyrimai. Besidomintys galės sužinoti, kaip apdoroti lašišą, kad joje daugiau išliktų vitaminų A ir D3, ir kokius prieskonius naudoti, kad keptoje jautienoje susidarytų mažiau nuodingų medžiagų.
Parodoje pamatysite nemažai medicininės paskirties prietaisų: švirkštinių infuzijos siurblių kompiuterizuota valdymo sistema, paciento kontroliuojamos analgezijos modelis, širdies ir kvėpavimo stebėsenos dėvimieji įtaisai, elektrokardiogramos jutiklio prototipas, gebantis perduoti užregistruotus duomenis bevieliu būdu į personalinį kompiuterį, kompleksinė sportininkų plaukimo technikos stebėjimo ir kontrolės sistema.
Bus pristatomos optinių apsaugos elementų formavimo technologijos, veikiantis gravitacinio atsvaro prototipas su pjezokeraminėmis pavaromis, kuris gali būti naudojamas kuriant naujus minipalydovus. Pristatoma statinio zondavimo sistema suteikia galimybę automatizuotai registruoti grunto parametrus. Naudojama geologiniams tyrimams prieš pradedant pastato statybą.
Galėsite pamatyti ir mikroprocesorinę dviejų krypčių lazerio spindulio atlenkimo pavarą, kuri piešia tekstinius užrašus ir kitus statinius bei animacinius vaizdus ant plokščio paviršiaus.
Pristatomų IT sprendimų gausa ir pritaikomumas tikrai nustebins. Vandens turistams aktuali paslauga - vandens lygio ir temperatūros matavimo stotelė. Keliautojas interneto svetainėje arba mobiliojoje naršyklėje (wap) bet kuriuo metu galės sužinoti tikslų pasirinktos upės vandens lygį ir nuspręsti, plaukti ar ne. Bus pristatoma viena didžiausių pasaulyje universitetinių virtualių ekskursijų, taip pat ir informacinė sistema, leidžianti kiekvienam norinčiajam žemėlapyje rasti tiek Kauno technologijos universiteto (KTU), tiek Kauno miesto objektus. Pristatomas mokomasis portalas mokinukai.lt jau sėkmingai yra naudojamas mokyklose bei yra įtrauktas į LR švietimo ir mokslo ministerijos 2009 m. galiojančių kompiuterinių mokymo priemonių sąrašą.
Technorama išsiskiria savo įvairove. Greta techninių bei technologinių sprendimų joje galite pamatyti taip pat ir architektūros projektus, ekonomikos analizes bei simuliacinius žaidimus, vadybos, sociologijos, kalbotyros ir netgi filosofijos darbus. Parodoje galėsite prisėsti ant ekologiško suolelio, sužinoti kaip atrodo studento kraičio skrynia, pasidomėti daugiafunkciais laisvalaikio drabužiais. Technoramoje kasmet netrūksta šmaikščių, originalių pasirodymų ir prisistatymų, muzikinių numerių.