Kovo 26 d. 10 val. Švietimo ir mokslo ministerijoje (A. Volano g. 2/7, Ovaliojoje salėje) įvyks išplėstinis tarpžinybinės darbo grupės posėdis, kuriame bus pristatytos Lietuvos galimybės dalyvauti Europos inovacijų ir technologijų instituto buriamose Žinių ir inovacijų bendrijose.
Europos inovacijų ir technologijų institutas įkurtas 2008 m. rugsėjo 15 d. Instituto tikslas – suburti geriausius žinių trikampio (moksliniai tyrimai, aukštasis mokslas ir verslas) dalyvius bei kurti tarptautines Europos Sąjungos Žinių ir inovacijų bendrijas. Šios bendrijos skatins naujų žinių produktų ir geriausių inovatyvių produktų gamybą ir platinimą, mokslinių tyrimų rezultatus paverčiant komerciškai panaudojamomis inovacijomis.
Numatomos pagrindinės pirmųjų Žinių ir inovacijų bendrijų (ŽIB) veiklos kryptys – klimato kaita, tvari energija, naujos kartos informacijos ir komunikacijos technologijos. Kiekvienai ŽIB numatoma skirti 50-100 mln. eurų per metus, jų veiklos trukmė 7-15 metų. Europos inovacijų ir technologijų instituto bendrijoms skiriamas finansavimas turėtų sudaryti iki 25 proc., kita lėšų dalis būtų gaunama iš Europos programų, ES struktūrinių fondų, verslo investicijų ir kitų šaltinių.
Tarpžinybinė darbo grupė buvo sudaryta ministro pirmininko potvarkiu. Jos veikloje dalyvavo Švietimo ir mokslo, Ūkio, Aplinkos, Užsienio reikalų ir Finansų ministerijų, Vyriausybės kanceliarijos, mokslo ir švietimo įstaigų, privataus verslo atstovai. Darbo grupei vadovavo Švietimo ir mokslo ministerijos sekretorė Lina Domarkienė.