Kauno technologijos universiteto (KTU) Auloje prasidėjo antrasis kasmetinis „Verslumo forumas“. Studentams skirtame renginyje verslo ir mokslo sektorių atstovai dalins praktinius patarimus, supažindins su verslumą skatinančiomis iniciatyvomis ir šiuolaikinių technologijų teikiamomis galimybėmis. „Verslumo forumą“ drauge su Kauno technologijos universitetu inicijavo informacinių technologijų bendrovė „Microsoft Lietuva“.
„Siekiame, kad diskusijos tarp jaunimo ir sėkmingų verslininkų taptų savotišku tramplinu į studento savarankišką verslą, kad būtų pamiršta baimė priimti ryžtingus sprendimus ir atsirastų didesnis pasitikėjimas savo jėgomis bei idėjomis. Verslumo forumas taip pat yra puiki galimybė pademonstruoti, kiek tinkamas šiuolaikinių technologijų pritaikymas gali prisidėti prie pirmųjų žingsnių verslo aplinkoje“, – sakė „Microsoft Lietuva“ vadovas Mindaugas Glodas.
„Verslumo forumo“ pranešėjas, KTU profesorius Rimantas Gatautis tokią diskusijų platformą vertina kaip galimybę studentams gauti praktinių žinių iš pirmųjų rankų, susipažinti su naujais, Lietuvoje mažiau girdėtais požiūriais.
„Dažnai norint parduoti produktą kalbama tik apie gražiąją jo pusę. Internetas darosi panašus į mėgėjų žaidimus, kur vartotojui brukama anaiptol ne profesionalų nuomonės ar patarimai. Siekiu, kad studentai susimąstytų ne tik apie „Web 2.0“ teikiamas galimybes, bet ir apie galimas neigiamas pasekmes“, – savo forume pristatomą pranešimą apie „Web 2.0“ iššūkius ir grėsmes apibendrino prof. R. Gatautis.
Šįmet kviestiniu forumo svečiu iš užsienio tapo Joergas Troegeris, „Microsoft“ programinės įrangos ekosistemos vadovas Vidurio ir Rytų Europai. Originalioje paskaitoje „100 priežasčių, kodėl nepradėti savo verslo“ ilgametis „Microsoft“ darbuotojas ne tik šmaikščiai atskleidė abejonių kankinamo jauno žmogaus psichologiją, bet ir pristatė verslumą skatinančias programas, kuriomis pasinaudoję studentai gali įgyvendinti verslo idėjas.
„Pradedantiesiems itin svarbu tinkamu laiku sulaukti pamatuoto patarimo. Jį pasiūlyti gali ne tik verslo aplinka, bet ir daugybė specializuotų verslumą skatinančių programų, kaupiančių ir sisteminančių geriausiąją patirtį“, – sakė J. Troegeris.
KTU Auloje susirinkusiems studentams pranešėjai pristatė patarimus, kaip parduoti savo idėją, virtualaus biuro paslaptis ir programas pradedančiajam verslininkui. Mokslo ir verslo sričių bendradarbiavimo ugdant jaunuosius talentus patirtimi dalinosi tarptautinės jaunimo organizacijos AIESEC viceprezidentė Elin Furberg.
Pirmą kartą Lietuvoje „Verslumo forumas“ praeitų metų pavasarį buvo organizuotas Vilniaus universitete. Pasaulinė informacinių technologijų kompanija „Microsoft“ tokius forumus rengia visoje Europoje – šįmet Europos universitetuose planuojami dar 30 „Verslumo forumo“ renginių. Forumų dalyviams pristatomos prieinamos ir patogios mokomosios verslumo programos, padedančios studentams optimizuoti studijas, pasitelkti verslumo programinę įrangą kaip papildomą mokymo priemonę.