Gruodžio 3 d. 11.45 val. KTU Informatikos fakulteto (Studentų g. 50) 407 aud. bus paminėta Tarptautinė neįgaliųjų diena. Tikimasi, kad per susitikimą su KTU Informatikos fakulteto dekanu prof. Aleksandru Targamadze fakultete studijuojantys neįgalieji pasidalys savo mintis apie studijas, išsakys savo lūkesčius ir nuomones, su kokiais sunkumais jie susiduria Universitete. Renginio metu taip pat bus pasveikintas fakulteto magistrantas Vytenis Darulis, laimėjęs „Microsoft Lietuva“ stipendiją.
Šiuo metu KTU Informatikos fakultete studijuoja 15 neįgaliųjų, dauguma jų turi judėjimo negalią. Pasak KTU Informatikos fakulteto vadovo, tiek neįgalių studentų šiame fakultete yra dėl kelių priežasčių: „Pirmiausia, informatika yra palanki specialybė neįgaliesiems. Pabaigę minėtas studijas absolventai gali įsidarbinti pagal specialybę.“
Antra priežastis – fakulteto infrastruktūra pakankamai gerai pritaikyta šiems, labiau socialiai pažeidžiamiems žmonėms. Pasak dekano, prieš kelerius metus susirūpinta sąlygų neįgaliesiems gerinimu fakultete: pakeistas liftas, nes senasis buvo per siauras, atnaujinti ir neįgaliesiems pritaikyti tualetai. Dalis KTU Informatikos fakulteto auditorijų įrengtos 2-ajame KTU bendrabutyje taip, kad ir privažiavimas prie pastato, ir iki auditorijų būtų patogus. Lėšų bendrabučiui atnaujinti skyrė Neįgaliųjų fondas, KTU ir Informatikos fakultetas.
KTU Informatikos fakultete studijuojantys neįgalieji taip pat teigė, kad fakultete yra sudarytos jiems palankios sąlygos.
„Pasirinkau informatiką, nes norėjau studijuoti perspektyvią specialybę. Be to, esu neįgalus, o KTU Informatikos fakultetas yra puikiai pritaikytas neįgaliesiems“, – sakė Informatikos fakulteto magistrantas Vytenis Darulis.
Ketvirto kurso Informatikos fakulteto studentas Arūnas Raižys, turintis negalią, tikina, kad studijos padeda integruotis į visuomenę ne tik žmonėms su negalia, bet ir sveikiesiems: „Diskusijų metu išmokstame nebijoti išsakyti savo nuomonę ir ją ginti. Įvairūs pristatymai padeda išmokti kalbėti prieš auditoriją ir valdyti jos dėmesį. Todėl pabaigęs studijas ne tik įgysiu specialybės žinių, bet ir išmoksiu kalbėti viešai, įgausiu daugiau pasitikėjimo savimi ir savo žiniomis.“
Pasak fakulteto dekano A. Targamadzės, neįgaliesiems fakultete sudarytos gana palankios studijų sąlygos, tačiau esamą situaciją galima dar labiau pagerinti – dėl to ir rengiamas šis susitikimas.