Televizija, radijas, internetas ir telefonai užima tokią didelę dalį mūsų gyvenimo, kad vidutinis žmogus nuo „informacinio triukšmo“ pailsi vos valandą.
Anot „M–Lab“ medijos tyrėjų, trečdalis žmonių nuo medijos nepabėga net namie, ir daugiau, nei 22 procentai nuo jos atsiplėšia pusvalandžiui ar dar mažesniam laikui.
32 procentai apklaustųjų teigė atsibundantys su televizoriaus ar radijo garsu, ir beveik trys ketvirčiai teigė, kad prieš užmigdami žiūrėjo televiziją, klausėsi radijo ar naudojosi kompiuteriu.
Šio mėnesio „Ofcom“ ataskaita rodo, kad Jungtinės Karalystės piliečiai per savaitę suvartoja virš 50 valandų medijos.
„M–Lab“ direktorius Graham Williams teigia, kad šie rezultatai jo nestebina – kur kas labiau neįtikėtina, kad žmonės išvis turi laisvo laiko.
„Žmonės užsiima pora darbų vienu metu. Manau, kad dažniausiai jie naudojasi pora informacinės terpės šaltinių vienu metu.“ – teigia jis – „Anksčiau telefonas būdavo hole, bet, kadangi telefonai tapo mobilūs, dabar žmonės gali judėti, žiūrėti televizorių ir kalbėti telefonu. Manau, tuo pačiu būdu ir kitos informacinės terpės tapo nešiojamomis.“
Graham Williams taip pat pastebi kitas mobiliojo ryšio tendencijas: „Prieš penketą ar šešetą metų žmonės atsiliepinėdavo į skambučius atskiram kambary, o dabar tenka prašyti jų išjungti telefonus; taip pat nebuvo priimta kalbėti telefonu susitikime, o dabar tai – įprasta.“
„Kai kuriem foninis triukšmas suteikia gyvybiškai svarbų saugumo ir bendrumo jausmą, bet kitiems, kurie nori šiek tiek laiko praleisti su savimi ar savo šeimomis, darosi sunku“ – priduria jis.
Žmonės Juntinėje Karalystėje nuo „informacinio triukšmo“ dažniausiai ilsisi nuo vidurdienio iki pusės pirmos, bei nuo penkių iki pusės šešių – pietų ir vakarienės metu – o tai rodo, kad nuo chaotiško „informacinio triukšmo“ atsiplėšiame tik tam, kad pavalgytume.