Lygiagrečiųjų ir paskirstytų skaičiavimų tinklai - tai nauja informacinių technologijų evoliucijos pakopa. Šio tinklo technologijų pagalba sujungiami geografiškai nutolę paskirstyti kompiuteriniai resursai ir sukuriamas virtualus superkompiuteris, galintis spręsti didelės apimties skaičiavimo resursams imlius uždavinius, veikiantis kaip duomenų saugykla, virtuali biblioteka ir t.t. Tinklo resursai paprastai išsibarstę įvairiose pasaulio vietose, todėl jų valdymas, administravimas ir monitoringas atliekamas specialių operacinių programų (middleware) pagalba. Kita grid komponentė - virtualios organizacijos, jungiančios grid partnerius, dalyvaujančius bendruose tyrimuose ar projektuose.
Norint išplėtoti tinklų infrastruktūrą vykdomi projektai tokie kaip ES „Baltic Grid“ projektas, siekiantis Europos paskirstytojo skaičiavimo (EGEE) infrastruktūrą sukurti ir Baltijos valstybėse. Antrame šio projekto etape dalyvauja 13 partnerių iš Baltarusijos Estijos, Latvijos, Lietuvos, Lenkijos, Švedijos ir Šveicarijos. Projekto koordinatorius yra Karališkasis technologijos institutas, esantis Stokholme. Lietuvoje šį projektą vykdo ir kitų institucijų veiklą koordinuoja Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakultetas, VU Teorinės fizikos ir astronomijos institutas ir Vilniaus Gedimino technikos universitetas.
Šių metų gegužės 13-15 dienomis Vilniuje vyks „BalticGrid“ projekto konferencija, kurioje bus perskaityta daug unikalių ir įdomių pranešimų. Visus norinčius kviečiame į šios konferencijos „Open Grid“ dieną, kuri vyks gegužės 13 d. Lietuvos Mokslų akademijos salėje, Gedimino pr. 3. nuo 14 iki 17.45 val.