Per metus europiečiai išmeta tiek plastikinių butelių nuo vandens, jog iš jų galima sukrauti kalną, aukščiu prilygstantį 301 m. Eifelio bokštui – tokį šokiruojantį plastiko taršos mastą atskleidė buitinės technikos gamintoja „Electrolux“.
Kovo 22-ąją, Pasaulinę vandens dieną, pateikti „Electrolux“ specialistų apskaičiavimai yra paremti pasaulinės gėrimų tyrimų kompanijos „Canadean Limited” nustatytu faktu, jog iš kasmet Europoje išgeriamo 50 mlrd. litrų vandens net 84 proc. suvartojama iš plastikinių butelių.
„Tokia didžiulė vandens plastikiniuose buteliuose paklausa ne tik kelia grėsmę aplinkai, bet ir didina nereikalingus kaštus, skirtus plastiko gamybai, transportavimui ir perdirbimui. Tikslingiau būtų šias išlaidas panaudoti užtikrinant kokybiško vandens tiekimą komunaliniais tinklais“, - sako Anna Forslund, Pasaulio gamtos fondo (WWF) atstovė.
Anot Henrik Sundström, „Electrolux Group“ viceprezidento aplinkosaugos reikalams, dauguma žmonių yra įsitikinę, jog gerti vandenį iš butelių yra saugiau ir sveikiau nei iš čiaupo, tačiau iš tiesų beveik visose Europos valstybėse vandentiekio vandeniui taikomi griežtesni grynumo standartai nei vandeniui buteliuose.
„Pasaulinę vandens dieną norime paraginti žmones vartoti kuo daugiau vandens iš čiaupo – taip galima ne tik prisidėti prie taršos mažinimo, bet ir sutaupyti lėšų. Juolab, kad sparčiai tobulėja vandens filtravimo technologijos, tad vanduo iš čiaupo rizikos sveikatai nekelia“, - pažymi H. Sundström.
Taikydamasi prie augančios vandens „su burbuliukais“ suvartojimo tendencijos, „Electrolux“ sukūrė tris inovatyvius ir aplinkai draugiškus prietaisus, padėsiančius išvengti nereikalingų išlaidų plastikiniams buteliams. Naujieji „Source“, „Brita“ ir „4Springs“ filtrai ne tik maksimaliai išvalo vandentiekio vandenį, bet ir jį atvėsina bei prisotina angliarūgšte.