Jau pakankamai ilgai holografinės įrašymo technologijos pripažįstamos kaip perspektyviausios ateities duomenų įrašymo technologijos. Pagrindinis šios technologijos privalumas – didelis duomenų kiekis, įrašytas optiniame diske. Šios technologijos kūrėjai turi dvi stovyklas. Tai Japonijos HVD Forum, siūlanti 12 centimetrų optinius diskus, įrašytus kolineariu metodu, ir Amerikos kompanija „InPhase Technologies“, kuri remiasi projekcinių sistemų skaidymu ir duomenis įrašinėja į 13 centimetrų optinius diskus.
Visiškai neseniai prie holografinių technologijų kūrimo oficialiai prisijungė kompanija „Sony“. Šis kompanijos žingsnis pakankamai keistas, nes „Sony“ yra teigusi, kad ateitis priklauso „Blu-ray“ standarto diskams. Kompanija juos aktyviai palaiko rinkoje kovodama su kitu diskų standartu HD-DVD.
„Sony“ savo holografinėje įrašymo technologijoje naudoja vieną standartinį „mėlynai violetinį“ lazerį. Šis lazeris turi skirtingus bangų ilgius, kaip ir HVD bei „InPhase“ holografinių technologijų įrenginiai, tačiau skiriasi duomenų įrašymo principu. Spindulys išskaidomas ir veidrodžiu suformuojami du priešpriešiniai spinduliai, įrašas vykdomas tame taške, kur būna sufokusuoti abu spinduliai. Šio įrašo metodika – tai realizacijos paprastumas, kuris labai panašus į įprastų „Blu-ray“ diskų įrašymo technologiją. Tai palengvina masinės produkcijos gamybą.
Šiuo metu „Sony“ turi holografinio disko prototipą, kuris sudarytas iš septynių informacijos sluoksnių. Kiekviename iš jų galima sutalpinti 3 GB informacijos. Iki 2010 metų „Sony“ ruošiasi pristatyti 20 sluoksnių diską, kurio dydis bus 500 GB (2,5 GB kiekviename sluoksnyje).