„OmniVision“ yra vienas iš tų vardų, kuris profesionalų technologijų pasaulyje skamba dažnai ir ne be priežasties. Ši bendrovė jau daugelį metų kuria vaizdo jutiklius, naudojamus ne tik išmaniuosiuose telefonuose, bet ir automobilių sistemose, medicinos įrangoje, stebėjimo kamerose bei virtualios realybės sprendimuose.

Išmaniesiems telefonams skirti 1 colio jutikliai tapo gerokai retesni nei ankstesniais metais, bet vis dar naudojami aukščiausios klasės įrenginiuose su pažangiomis kameromis. Būtent tokią naujieną dabar ir pristato „OmniVision“.
Kompanijos atstovai pristatė naują vaizdo jutiklį, kuris turi didžiausią dinaminį diapazoną šioje srityje ir leidžia filmuoti „kino lygio“ kokybės vaizdo įrašus. Naujasis 50 MP raiškos „OmniVision OV50X“ yra būtent 1 colio.
Prieš taikant pikselių sujungimą, pikselių dydis siekia 1,6 µm, tad tai itin jautrus sensorius. Jis palaiko keturių pikselių sujungimą (angl. 4-in-1 binning), kuris leidžia gauti 12,5 MP raiškos vaizdą net 180 kadrų per sekundę greičiu. Taip pat įgalinamas trijų kanalų HDR fiksavimas 60 kadrų per sekundę sparta.
Kalbant apie HDR, „OmniVision“ nurodo, kad šis jutiklis pasiekia beveik 110 dB dinaminį diapazoną – tai riba, kurią dar įmanoma įgyvendinti išmaniajame telefone. Šis rezultatas pasiektas naudojant „TheiaCel“ technologiją, kuri pirmiausia buvo pritaikyta automobilių pramonėje.
Įsivaizduokite – šviesi diena ir išvažiavimas iš tamsaus tunelio. Tokiomis sąlygomis reikia jutiklio, gebančio susidoroti su ryškiu šviesos kontrastu.
Sensorius taip pat gali filmuoti 8K raiška, pasitelkdamas „Dual Analog Gain“ (DAG) HDR technologiją. DAG veikia viename kadre – šviesesnėms vietoms taikomas mažesnis stiprinimas, tamsesnėms – didesnis, o visa tai sujungiama į vieną HDR rezultatą. Toks sprendimas padeda išvengti iškraipymų, kurie dažnai pasitaiko apdorojant kelis kadrus HDR režimu.
„OmniVision OV50X“ palaiko kelias HDR technologijas vienu metu, įskaitant ir „Dual Conversion Gain“ (DCG), kuri veikia kaip atskiras metodas. Taip pat integruota lateralinė perteklinio krūvio integracijos talpa (LOFIC), kuri priklauso „TheiaCel“ sistemai – ji padeda gerinti HDR ir sumažinti mirgėjimą, kurį skleidžia LED šviesos.
Kitas naujojo sensoriaus privalumas yra tas, kad jis palaiko optinį priartinimą tiesiai sensoriuje, tad pagrindinė kamera tampa lankstesnė. „OV50X“ aprūpintas 100 proc. padengimo „Quad Phase Detection“ (QPD) automatiniu fokusavimu, kuris veikia greitai ir patikimai net sudėtingesnėmis sąlygomis.
Šiuo metu technologijų bendrovės testuoja „OmniVision OV50X“, o masinė gamyba turėtų prasidėti dar trečiąjį šių metų ketvirtį. Tikėtina, kad pirmieji išmanieji telefonai su šiuo jutikliu pasirodys dar iki metų pabaigos.