Praėjusių metų spalio antroje pusėje buvo pristatytas „Qualcomm“ mikroschemų rinkinys, kurį naudos daugelis 2025 metų aukščiausios klasės išmaniųjų telefonų. Tai – „Snapdragon 8 Elite“.

JAV bendrovės atstovai savo naująjį šedevrą nusprendė pavadinti ne „Snapdragon 8 Gen 4“, o „Qualcomm Snapdragon 8 Elite“. Verta pastebėti, jog naujasis „Qualcomm“ lusto pavadinimas dera prie „Snapdragon X Elite“ lustų, kurie yra skirti nešiojamiems kompiuteriams.
Vos tik įvykus „Snapdragon 8 Elite“ mikroschemų rinkinio debiutui – prasidėjo ir išmaniųjų telefonų pristatymai. O dabar aiškėja, jog „Qualcomm“ jau ruošia ir atnaujintą šio lusto versiją. Internete pasirodė ir daugiau informacijos.
Pranešama, jog „Qualcomm“ ketina padidinti vaizdo plokštės spartinančiąją atmintinę nuo 12 MB iki 16 MB. Vien dėl šio pakeitimo ankstyvuosiuose bandymuose našumas pagerėjo maždaug 30 proc., lyginant su dabartiniu „Snapdragon 8 Elite“ variantu.
Naujasis „Snapdragon 8 Elite 2“ turėtų naudoti antros kartos „Oryon“ branduolius, kurie pasižymi maždaug 25 proc. didesniu našumu. Tikimasi, kad čia bus naudojama 2 + 6 branduolių konfigūracija, kas reiškia, jog čia bus du pagrindiniai branduoliai ir šeši našumo branduoliai.
Didelį našumo šuolį rodo ir „AnTuTu“ sintetinių testų rezultatai. Teigiama, kad naujasis „Snapdragon 8 Elite 2“ čia renka daugiau nei 3,8 mln. taškų, kas yra 30 proc. daugiau nei „Snapdragon 8 Elite“ variantas.
Tikimasi, kad naujasis „Qualcomm“ mikroschemų rinkinys palaikys LPDDR5X, ir LPDDR6 atmintį. Be to, jis palaikys SME1 ir SVE2 instrukcijų rinkinius, o tai reiškia, kad bus sukurtas naudojant naujausią ARM v9 architektūrą.

„Qualcomm Snapdragon 8 Elite 2“ lustas turėtų būti pagamintas naudojant TSMC 3 nm N3P technologinį procesą. Ši technologija turėtų pagerinti našumą ir energijos vartojimo efektyvumą, lyginant su „Apple“ A19 lustais, kurie, kaip spėjama, taip pat naudos šį mazgą.
Priminsime, jog šiemet pristatyto „Snapdragon 8 Elite“ pagrindas – „Oryon“ procesoriaus branduoliai. „Qualcomm“ juos sukūrė taip, kad jie pasižymėtų nepaprasta duomenų apdorojimo galia. Dviejų iš šių branduolių taktinis dažnis sieks 4,32 GHz, o šešių mažesnių branduolių taktinis dažnis – 3,53 GHz.