Technologijų bendrovė „Xiaomi“ kasmet pristato gausybę įvairiausių produktų, o pastaruoju metu netilo kalbos apie naują „Xiaomi 15“ serijos flagmaną. Kaip ir buvo tikėtasi, šiandien įvyko ir oficialus jo debiutas.
„Xiaomi“ surengė spaudos konferenciją, kuri įvyko Kinijoje. Jos metu pristatytas naujasis „Xiaomi 15 Ultra“ išmanusis telefonas, o tarptautinis jo debiutas įvyks „Mobile World Congress“ parodos metu.

Tačiau tai nebuvo vienintelė „Xiaomi“ naujiena. Kinijos kompanijos atstovai paskelbė apie naujuosius „Xiaomi Buds 5 Pro“ belaidžius ausinukus, kurie naudoja „Qualcomm Snapdragon S7+“ garso platformą. Tai leidžia atkurti 48 kHz/24 bitų garsą.
„Buds 5 Pro“ modelis turi ir vieną išskirtinę savybę, kuris bus prieinama „Xiaomi 15 Ultra“ išmaniojo telefono turėtojams. Suporavus su naujuoju „Xiaomi“ flagmanu – jie gali naudoti „Wi-Fi“ ir padidinti duomenų srautą iki 4,2 Mbps, o to pakanka 96 kHz/24 bitų garsui.
„Wi-Fi“ naudojimas turi dar vieną privalumą – tai leidžia naudoti „Qualcomm XPAN“ technologiją – išplėstinį asmeninį tinklą. Taip galima išplėsti ausinių veikimo spindulį iki visų namų, o energijos suvartojimas išlieka mažas. XPAN palaiko didelės spartos garsą, mažą vėlavimą ir net tokias funkcijas kaip įtraukiantis garsas su galvos sekimu.
Atkreipkite dėmesį, kad „Wi-Fi“ funkcija galima tik vienoje ausinių versijoje – juodos spalvos „Phantom Black“, kitos dvi spalvos gali veikti tik per „Bluetooth“. Tai yra dar vienas įdomus gamintojo sprendimas, tačiau to priežastys – nėra aiškios.
„Xiaomi Buds 5 Pro“ turi dvigubą DAC ir dvigubą stiprintuvą, kuris maitina du garsiakalbius. Dažnių diapazonas yra nuo 15 Hz iki 50 kHz, o garsas buvo sureguliuotas padedant „Harman Golden Ears“ komandai, kad būtų daugiau detalių vidutiniuose ir aukštuosiuose dažniuose.
Belaidžiai ausinukai taip pat turi tris mikrofonus, todėl gali pasiūlyti 55 dB aktyvaus triukšmo slopinimo (ANC) funkciją ir puikiai veikia net ir esant iki 15 m/s vėjui.
Įdomus yra baterijos veikimo laikas – per „Bluetooth“ ryšį nepertraukiamai klausomasi iki 8 valandų, o per „Wi-Fi“ ryšį – iki 10 valandų. Su įkrovimo dėklu bendra klausymosi trukmė siekia maždaug 40 valandų. Palaikomas tiek laidinis, tiek belaidis įkrovimas.
Naujieji „Xiaomi Buds 5 Pro“ belaidžiai ausinukai kainuos nuo maždaug 180 eurų. Tiesa, ar jie bus prieinami ir Europoje – kol kas nėra žinoma.