Vakar „Microsoft“ paskelbė sukūrusi „Majoraną 1“ – naują kvantinį kompiuterinį lustą, kurį maitina pirmasis pasaulyje topokonduktorius (angl. Topoconductor). Šis lustas padės sukurti itin svarbius kvantinius kompiuterius ne per dešimtmečius, o per kelerius metus.

„Majoraną 1“ kvantinis kompiuterinis lustas. „Microsoft“ nuotr.
Topokonduktoriai (topologiniai superlaidininkai): „Microsoft“ sukūrė ypatingą medžiagų kategoriją, galinčią pasiekti naują materijos būseną – ne kietą, skystą ar dujinę, o topologinę būseną. Ši nauja materijos būsena leidžia sukurti:
- Kvantinį lustą: „Microsoft“ kuria kvantines sistemas, galinčias pasiekti 1 milijoną kubitų viename luste, telpančiame delne. Tai visiškai naujas kvantinės architektūros dizainas.
- Topologinį branduolį: Remiantis šia nauja materijos būsena, „Microsoft“ sukūrė 8 topologinius kubitus, kurie yra mažesni, greitesni ir stabilesni. Jie telpa 1/100-ojoje milimetro dalyje ir yra patikimi dėl savo prigimties, nes turi įmontuotą aparatinę klaidoms atsparią sistemą bei yra valdomi skaitmeniniu būdu.

„Majoraną 1“ kvantinis kompiuterinis lustas. „Microsoft“ nuotr.
„Microsoft“ taip pat dalijasi akademiniu ir vyriausybiniu patvirtinimu:
- Žurnalas „Nature“ paskelbė recenzuotą straipsnį, patvirtinantį „Microsoft“ investiciją į topokonduktoriais pagrįstą kubitų metodą.
- JAV Gynybos pažangiųjų tyrimų projektų agentūra (DARPA) pasirinko „Microsoft“ topokonduktorių technologiją kaip pagrindą, atversiantį kelią į praktiškai pritaikomą, klaidoms atsparų kvantinį skaičiavimą.
Daugiau informacijos, įskaitant tinklaraščius, tyrimus, vaizdo įrašus ir iliustracijas, galite rasti naujienų mikrosvetainėje, kurioje rasite „Microsoft Source“ straipsnį bei „Azure Quantum Blog“ įrašus.