Praėjusių metų spalio antroje pusėje buvo pristatytas „Qualcomm“ mikroschemų rinkinys, kurį naudos daugelis 2025 metų aukščiausios klasės išmaniųjų telefonų. Tai – „Snapdragon 8 Elite“.
JAV bendrovės atstovai savo naująjį šedevrą nusprendė pavadinti ne „Snapdragon 8 Gen 4“, o „Qualcomm Snapdragon 8 Elite“. Verta pastebėti, jog naujasis „Qualcomm“ lusto pavadinimas dera prie „Snapdragon X Elite“ lustų, kurie yra skirti nešiojamiems kompiuteriams.
Vos tik įvykus „Snapdragon 8 Elite“ mikroschemų rinkinio debiutui – prasidėjo ir išmaniųjų telefonų pristatymai. O dabar aiškėja, jog „Qualcomm“ jau ruošia ir atnaujintą šio lusto versiją, kuri gali debiutuoti gerokai anksčiau nei įprasta.
Remiantis naujausia informacija, „Snapdragon 8 Elite 2“ lustas turėtų būti pristatytas jau kitų metų spalį. Šis ankstesnis pristatymas atitinka bendrovės tendenciją paankstinti „Snapdragon Summit“ datas ir juo siekiama suteikti išmaniųjų telefonų gamintojams laiko integruoti naująjį mikroschemų rinkinį į naujausius flagmanus.
Dabar aiškėja, jog naujasis „Snapdragon 8 Elite 2“ lustas bus gaminamas naudojant pažangią TSMC sukurtą 3 nm N3P architektūrą. JAV bendrovė TSMC technologinius procesus naudojo ir „Snapdragon 8 Elite“ mikroschemų rinkinyje, o tai tik dar kartą patvirtintą tvirtą šių kompanijų partnerystę.
Žinoma, tokia informacija nėra patvirtinta oficialiai, tačiau panašu, kad „Qualcomm“ vis dar nesiryžta lustų gamybos perkelti į „Samsung Foundry“. Pranešama, kad „Snapdragon 8 Elite 2“ turi modelio numerį SM8850 ir kodinį pavadinimą „Kaanapali“.
Nutekinta informacija rodo, kad „Snapdragon 8 Elite 2“ pastebimai patobulintas vaizdo plokštės ir 20 proc. pagerintas procesoriaus našumas. Tikimasi, kad šie patobulinimai reikšmingai padidins našumą, remiantis efektyvumu ir GPU patobulinimais, jau pastebėtais dabartiniame „Snapdragon 8 Elite“.
Priminsime, jog šiemet pristatyto „Snapdragon 8 Elite“ pagrindas - „Oryon“ procesoriaus branduoliai. „Qualcomm“ juos sukūrė taip, kad jie pasižymėtų nepaprasta duomenų apdorojimo galia. Dviejų iš šių branduolių taktinis dažnis sieks 4,32 GHz, o šešių mažesnių branduolių taktinis dažnis - 3,53 GHz.