Kinijos bendrovė „Beatbot“, gaminanti baseinams valyti skirtus robotus, parodoje CES-2025 pristatė vėžlio pavidalo jūrų robotą. Šis įrenginys pasižymi dideliu autonomiškumu, nes naudoja saulės energiją, be to, gali judėti tiek vandenyje, tiek sausumoje.
Iš tikrųjų tai yra universalus įrenginys, skirtas jūros aplinkai tyrinėti ir jos gyventojams stebėti. Robotas pavadintas amfibiniu robotu vėžliu.
Jo kelių sąnarių bioninės galūnės imituoja vėžlio kojų darbą. Pirmiausia tai yra ekologiškiau nei kitų robotų sraigtai ir vandens patrankos. O antra, kojos leidžia robotui šliaužti per įvairias kliūtis ir judėti žeme. Nors ir tikrai vėžlio greičiu.
Robotas-amfibija „RoboTurtle“ bus gaminamas skirtingų dydžių ir įrangos, atsižvelgiant į kiekvieno kliento poreikius. Pavyzdžiui, įdiegus jame dirbtiniu intelektu pagrįstą stebėjimo sistemą, jis galės atpažinti tam tikrus objektus ar jūros gyvūnus ir sekti paskui juos, kad galėtų juos stebėti.
Robotas periodiškai išplaukia į paviršių, kad įkrautų akumuliatorius ir perduotų duomenis, o likusį laiką gali praleisti įvairiuose gyliuose arba dreifuoti kartu su bangomis, taupydamas energiją.