Kinijos sostinėje Pekine priimtos naujos taisyklės, kuriomis siekiama skatinti autonominio vairavimo technologijų diegimą mieste, o valdžios institucijos planuoja ilgainiui leisti naudoti viešuosius autobusus ir taksi be vairuotojų.
Autonominėms transporto priemonėms, kurios išlaikys kelių testus ir saugos vertinimus, bus leista teikti paraiškas bandymams keliuose, pranešė valstybės remiamas laikraštis „Beijing Daily“, kuris teigė, kad naujosios taisyklės įsigalios nuo balandžio 1 dieną.
Miestas remia autonominių transporto priemonių naudojimą asmeniniams automobiliams, miesto autobusams, tramvajams ir taksi, teigiama gruodžio 31 dieną, ir priduriama, kad norima skatinti pažangiosios kelių infrastruktūros, skirtos tokiam transportui, kūrimą.
Gruodžio 30 dieną paskelbtame atskirame pranešime centrinės Kinijos Vuchano miestas taip pat teigė patvirtinęs taisykles, kuriomis skatinama pažangiųjų sujungtųjų transporto priemonių plėtra. Rugpjūčio mėnesį pranešta, kad Kinijos valdžios institucijos aktyviai skatina savavaldžių transporto priemonių bandymus – mažiausiai 19 miestų atlieka robotaksi ir robobusų bandymus.
Tarp didelių Kinijoje naudojamų robotaksi parkų turinčių bendrovių yra technologijų milžinės „Baidu“ patronuojamoji įmonė „Apollo Go“, kuri iki 2024 metų pabaigos Vuchane planuoja dislokuoti 1 tūkst. autonominių taksi.. „Pony.ai“, lapkričio mėnesį JAV rinkoje pasirodžiusi įmonė, planuoja iki 2026 metų išplėsti savo robotaksi parką visoje šalyje iki daugiau nei 1 tūkst., o šiemet jų buvo 250.
Kitos bendrovės, tiriančios robotų taksi galimybes didžiausioje pasaulyje automobilių rinkoje, yra „WeRide“, „AutoX“ ir „SAIC Motor“. JAV elektromobilių milžinė „Tesla“ taip pat siekia 2025 metų pirmąjį ketvirtį, kol bus gautas reguliavimo institucijų leidimas, visiškai savarankiškai vairuojančius automobilius pristatyti Kinijoje ir yra sakiusi, kad 2026 metais pradės gaminti savo robotaksi automobilius.