Pagal „Blu-ray Disc“ asocijacijos sertifikaciją, bet koks „Blu-ray“ grotuvas, pagamintas po 2007 metų spalio 31 dienos, turi palaikyti „Blu-ray 1.1“ specifikacijas, tokiu būdu visų gamintojų gaminama įranga turėtų būti išleidžiama pagal vienodas normatyvas.
„Profile 1.1“ arba „Final Standard Profile“ prideda antrą garso dekoderį, kuris leidžia realizuoti interaktyvius komentarus, o taip pridedamas antras vaizdo dekoderis, kurio pagalba leidžiama peržiūrėti vaizdo medžiagą PIP (picture-in-picture) režimu. Taip pat visi „Blu-ray“ grotuvai privalo turėti 256 MB vidinę atmintį: integruotą arba atminties kortelės ar „USB flash drive“ pavidale.
Iš esmes „Profile 1.1“ palaikys tokias pačias interaktyvias funkcijas kaip ir HD-DVD interaktyvios specifikacijos. Šiuo metu tik keletas „Blu-ray“ grotuvų palaiko „Profile 1.1“ ir atitinka visus jo keliamus specifikacijų reikalavimus.
CEDIA parodos metu, kuri vyko šių metų rugsėjo mėnesį, Adam Gregorich vienas iš „Home Theater Forum“ pastebėjo, kad tik du ‚Denon“ kompanijos grotuvai palaiko „Profile 1.1“ specifikacijas: „Šiuo metu nėra jokių reikalavimų, kurių pagrindų jau egzistuojantys rinkoje „Blu-ray“ grotuvai po spalio 31 dienos butų gaminami su „Profile 1.1“ reikalavimais“.
Kas gi atsitiks, jei rinkoje neatsiras grotuvų, palaikančių „Profile 1.1“ specifikacijas? „Ši problema – tai tas pats kaip paklausti kas atsirado pirmas? Višta ar kiaušinis?“ – pasakė Gregorich pridurdamas, kad šiuo metu esantys rinkoje „Blu-ray“ grotuvai neturės galimybės atsinaujinti, išskyrus „PlayStation 3“ žaidimų kompiuterį, nes šis naudoja galingą „Cell“ procesorių.
„Kino studijos nenori kurti naujų galimybių savo produktams, nes vartotojai nepasiruošę joms, o gamintojai nenori gaminti grotuvų, kuriems nėra naujoms funkcijoms skirto specialaus programinio palaikymo. Kuriant HD-DVD formatą iš pat pradžių buvo pasielgta teisingai. Šis formatas iš karto kėlė tokius reikalavimus įrangai kaip: „Ethernet“ sąsaja, nuolatinė vieta duomenų saugojimui ir antras vaizdo dekoderis.“