Automobilių pramonės milžinė „Toyota“ nusprendė atidėti labai laukiamų naujos kartos elektrinių transporto priemonių pristatymą. Iš pradžių planuota, kad šie elektromobiliai, įskaitant praėjusį spalį Japonijos automobilių parodoje parodytus „Lexus LF-ZC“ ir „LF-ZL“ koncepcinius modelius, turėtų debiutuoti 2026 metais, tačiau dabar tikimasi, kad jie pasirodys ne anksčiau kaip 2027 metų viduryje.
Šios nuviliančios naujienos turi priežastį. Kompanija nusprendė skirti daugiau laiko naujoms gamybos technologijoms tobulinti. Tai apima ir vis populiarėjantį giga liejimo metodą, kurio pradininkė yra „Tesla“ ir kuris žada sumažinti gamybos sąnaudas bei padidinti gamybos greitį.
Nepaisant vėlavimo, „Toyota“ teigia, kad jos įsipareigojimas diegti elektromobilių naujoves išlieka tvirtas. Įmonė kuria aukštos kokybės EV baterijas, kurių planuojamas nuvažiuojamas atstumas, remiantis WLTP standartu, yra įspūdingas – daugiau kaip 1 tūkst. km.
Šie akumuliatoriai taip pat pasižymės greitojo įkrovimo galimybėmis, leidžiančiomis nuo 10 proc. iki 80 proc. įkrauti maždaug per 20 minučių. Kalbant apie perspektyvą, „Toyota bZ4X“ nuvažiuoja pagal WLTP iki 516 km, o pagal EPA šį skaičių FWD versija nuvažiuoja 406 km.
Naujoji strategija jau atsiliepė „Toyota“ gamybos tikslams. Iki 2026 metais iš gamyklų išvažiuos tik 1 mln. elektrinių automobilių vietoj iš pradžių planuotų 1,5 mln. Tačiau šis žingsnis nėra tokia didelė staigmena ir atspindi platesnę pramonės tendenciją. „Ford“, GM ir „Volkswagen“ taip pat atideda savo elektromobilių planus.
„Toyota“ sprendimas atskleidžia iššūkius, su kuriais susiduria automobilių gamintojai, atsisakydami dešimtmečius naudojamų vidaus degimo variklių. Reikia kruopštaus planavimo, kad būtų suderinta technologinė pažanga, gamybos efektyvumas ir nuolat kintanti rinkos dinamika.
Vėlavimas yra kur kas didesnė kliūtis, nei bendrovė verčia mus manyti. Nors „Toyota“ tikisi laimėti šiek tiek daugiau laiko, jos konkurentai įgis dar didesnį pranašumą, todėl automobilių milžinė atsidurs tokioje padėtyje, iš kurios jai gali būti sunku išsivaduoti.