„Apple“ vis dar bando išsiaiškinti geriausią įperkamo „Apple Vision Pro“ receptą ir tam suteikė daug laiko – pranešama, kad ausinės atidėtos iki 2027 metų. Kokius dalykus svarsto Kupertino gigantas? Pranešama, kad „Apple“ nori pereiti prie kitokio tipo ekranų.
Dabartiniame „Vision Pro“ naudojami „Sony“ sukurti silicio OLED skydeliai, kurių pikselių tankis yra įspūdingas – 3 391 ppi. Apie tai negali būti kalbos nebrangioje įrangoje, todėl „Apple“ turi rinktis iš dviejų skirtingų technologijų.
Viena iš jų yra W – OLED + CF. Šis akronimas apibūdina baltą OLED plokštę su spalvų filtru raudonai, žaliai ir mėlynai spalvai formuoti. Ji įmontuota į stiklo plokštelę, o ne į silicį.
Ši technologija schematiška, bet yra du būdai, kaip sukurti spalvų filtrą. Tradicinis variantas – spalvotąjį filtrą statyti ant antros stiklo plokštelės. Tai yra nusistovėjusi technologija, tačiau kadangi naudojamas papildomas stiklo gabalas, jis yra storesnis.
Galimybė, prie kurios linksta „Apple“ – spalvotąjį filtrą kurti ant pirmojo stiklo lakšto plonosios plėvelės hermetizacijos, todėl nereikia antrojo lakšto. Tokią technologiją „Samsung“ naudoja savo sulankstomųjų telefonų ekranams kurti ir iš tiesų „Samsung“ yra pagrindinis pigesnių „Apple Vision“ ausinių ekrano tiekėjo pasirinkimas.
Tačiau yra problema. Nors „Apple“ siekia mažiau nei dvigubai mažesnio pikselių tankio nei brangios „Vision Pro“ – 1500 ppi, palyginti su 3391 ppi, tai vis tiek gerokai viršija įprastą sulankstomojo ekrano tankį. Žvelgiant į dabartinius „Z“ sulankstomuosius įrenginius, tankiausias ekranas priklauso „Galaxy Z Flip6“ – 426 ppi. Tai yra trečdalis to, ko reikia.
Žinoma, 1500 ppi yra gerokai per daug mobiliajam įrenginiui, o 400+ ppi yra visiškai pakankamas rodiklis, standūs flagmanai paprastai turi apie 500 ppi. Tačiau tai vis tiek reiškia, kad „Samsung Display“ turi sukurti didesnio tankio plokštes „XR“ įrangai. Dviejų stiklų sprendimas dar nėra visiškai atmestas.